Dzīvesstils

Google ieguldīs 1 miljardu, lai nodrošinātu piekļuvi ātram internetam Āfrikā

Google plāno ieguldīt 1 miljardu ASV dolāru Āfrikā nākamo piecu gadu laikā, lai nodrošinātu piekļuvi ātram un lētākam internetam, un atbalstītu startup tipa uzņēmumus, kas atbalstītu kontinenta digitālo pārveidi.

ASV tehnoloģiju uzņēmums Alphabet virtuālā pasākumā paziņoja, ka izveidojis Āfrikas Investīciju fondu, ar kura starpniecību ieguldīs 50 miljonus ASV dolāru startup tipa uzņēmumos.

Sadarbībā ar bezpeļņas organizāciju Kiva, Google nodrošinās arī 10 miljonus ASV dolāru zemu procentu aizdevumos, lai palīdzētu maziem uzņēmumiem un uzņēmējiem Ganā, Kenijā, Nigērijā un Dienvidāfrikā tikt galā ar COVID-19 radītajām ekonomiskajām grūtībām.

“Šodien es esmu sajūsmā par to, ka vēlreiz apstiprinu mūsu apņemšanos Āfrikā piecu gadu laikā ieguldīt 1 miljardu ASV dolāru, lai atbalstītu kontinenta digitālo pārveidi, aptvertu virkni iniciatīvu, sākot no uzlabotas savienojamības un beidzot ar ieguldījumiem jaunu uzņēmumu izveidē,” sacīja Google un Alphabet izpilddirektors.

Google sacīja, ka programma, kas pagājušajā gadā tika uzsākta Kenijā, sadarbojoties ar Safaricom un ļaujot klientiem norēķināties par 4G tālruņiem, tiks izvērsta visā kontinentā kopā ar tādiem mobilo sakaru operatoriem kā MTN, Orange un Vodacom.

Uzņēmums ir izveidojis zemūdens kabeli, lai savienotu Āfriku un Eiropu, kas, kā teikts, nodrošinās ātrākas interneta un zemākas savienojamības izmaksas.

Viens no Google ieguldījumu iemesliem ir uzņēmuma vēlme palīdzēt veicināt inovāciju Āfrikā, kas pēc tam izplatīsies visā pasaulē. Piemēram, Āfrikas lietotāji bija vieni no pirmajiem, kas varēja piekļūt internetam, izmantojot tālruni, nevis datoru. Google sagaida, ka šis ieguldījums palīdzēs nākamo piecu gadu laikā nodrošināt piekļuvi internetam 300 miljoniem cilvēku Āfrikā.

Avots: Gadgets360

Atbildēt

Līdzīgi raksti