Programmatūra

Google Sheets pievieno formulu ieteikumus

Uzņēmums Google ir paziņojis, ka Google Sheets, pamatojoties uz datiem, kurus lietotājs mēģina analizēt, iegūst spēju ieteikt formulas un funkcijas. Piemēram, ievadot “=” šūnā zem skaitļu saraksta, parādīsies lodziņš, kas ļaus automātiski saskaitīt skaitļus, atrast to vidējo vērtību un daudz ko citu.

Jaunā sistēma ir visai gurdra. Piemēram, ar vienu datu sleju tā iesaka meklēt vai nu skaitļu summu, vai vidējo. Kad izvēlies summu un pārvietojies uz nākamo šūnu, tā iesaka atrast vidējo vērtību vienam un tam pašam skaitļu diapazonam, neieskaitot summu, kas tikko aprēķināta.

Google apgalvo, ka, lai izveidotu šos ieteikumus, tas apmācīja mašīnmācību modeli, izmantojot anonīmus datus no noteiktām izklājlapām. Modelī nav ņemts vērā tikai tas, cik bieži tiek izmantotas noteiktas formulas, bet tajā tiek aplūkots arī lapu konteksts.

Saskaņā ar Google bloga ierakstu šī funkcija sāks parādīties no trešdienas, G Suite un personīgo Google kontu lietotājiem. Google arī apgalvo, ka šī jaunā funkcija nodrošinās “lietotājiem redzamību par to, vai iepriekš apkopotajām formulām nepieciešama papildu verifikācija”.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti