Video

Inženieris izveido mākslīgā intelekta iekārtu, kas šķiro lego

Gandrīz ikvienam no mums mājās vēl ir vai bērnībā ir bijusi kaste ar lego klucīšiem. Šādas kastes šķirošana varētu aizņemt vairākas stundas, vai kādam – pat veselas dienas. Bet kā būtu, ja šķirošanai varētu izmantot mākslīgā intelekta (MI) iekārtu? Nu tas ir iespējams! Inženieris Daniels Vests ir izveidojis šādu iekārtu, par galveno materiālu izmantojot 10 000 lego klucīšus.

Iekārta spēj izmantot mākslīgo intelektu, lai sašķirotu lego pa 18 kastītēm. Daniels Vests apgalvo, ka mākslīgais intelekts trennēts, izmantojot lego detaļu 3D attēlus, un nu spēj atpazīt jebkādu lego detaļu – pat tādu, ko nekad nav skenējis.

Šis nav pirmais šāda veida eksperiments. Daniels Vests stāsta, ka iedvesma eksperimentam radās no Akiyuki Brick YouTube kanāla, kur 2011. gadā publicēts video ar kādu iekārtu, kas arī šķiro lego detaļas.

Daniela Vesta lego detaļu šķirošanas iekārta ir vēl viens aizraujošs piemērs tam, kā māsklīgo intelektu var izmantot visai jautriem un interesantiem eksperimentiem.

Vēlies apskatīt vēl kādu lielisku mākslīgā intelekta eksperimentu? Lasi mūsu rakstu – Inženieris ar mākslīgo intelektu attur kaķi no medījumu nešanas mājās

Avots: The Verge

    • MeistarsUnVergs says:

      Armijas bāzē mizojot kartupeļus ar voluntieriem var apspriest nākotnes plānus kādu jaunu sabiedrības iekārtu vajag uzbūvēt. Vai arī ciemojoties pie meitenes un mizojot viņai kartupeļus var palūgt izģērbties un ar pliku dibenu pastaigāt pa virtuvi, lai interesantāk mizot. Tas viss ietu secen ja būtu kartupeļu mizojamais robots.

      Bet vispār tāds jau eksistē. Līdzīgs veļas mašīnai. Tie kartupeļi grozoties noberž nost mizu.

Atbildēt

Līdzīgi raksti