Meta, tagad piedāvā savu VR sociālo platformu pusaudžiem

Meta tuvākajās nedēļās atvērs savu Horizon Worlds sociālo VR platformu pusaudžiem ASV un Kanādā, otrdien, 18 aprīlī paziņoja uzņēmums.

Lai palīdzētu nodrošināt drošāku pieredzi platformā, Meta ievieš dažas papildu funkcijas, kas paredzētas pusaudžiem, kurus Meta definē kā spēlētājus vecumā no 13 līdz 17 gadiem.

Piemēram, pusaudžu profili pēc noklusējuma būs privāti, un Meta tiešsaistē netiks rādīts pusaudža statuss, ja vien viņš pats neizvēlēsies to ieslēgt. Pusaudžiem pēc noklusējuma būs ieslēgta arī “balss režīma” funkcija, kas nepazīstamu cilvēku balsis pārvērš “klusās, draudzīgās skaņās” un izkropļo/pārveido pusaudža balsi. Meta nerādīs nevienu pieaugušo, kuru pusaudzis nepazīst cilnē “cilvēki, kurus tu varētu pazīt”. Un uzņēmums apgalvo, ka ir paplašinājis VR vecāku uzraudzības rīkus, iekļaujot tos arī Horizon Worlds.

Paplašināšanās, iekļaujot tajā pusaudžus, varētu piesaistīt vairāk spēlētāju platformai, kurai, kā ziņots, ir grūtības noturēt lietotājus. Taču šis solis ir izpelnījies kritiku. The Wall Street Journal februārī ziņoja, ka Meta plāno atvērt Horizon Worlds arī pusaudžiem, un martā senatori Eds Markey (D-MA) un Richard Blumenthal (D-CT) uzrakstīja vēstuli Meta izpilddirektoram Markam Zuckerbergam, aicinot viņu apturēt šos plānus. “Meta plāns mērķēt uz jauniešiem ar metaversālu piedāvājumiem ir īpaši satraucošs, ņemot vērā jūsu konsekventās neveiksmes jauno lietotāju aizsardzībā,” rakstīja senatori. “Ņemot vērā dokumentēto bērnu un pusaudžu aizsardzības neveiksmju vēsturi, Meta ir zaudējusi vecāku, politikas veidotāju un sabiedrības uzticību.”

Neraugoties uz šo pretestību, Meta turpina darbu. “Meta ir reģistrējusies kā uzņēmums, kas nav spējis aizsargāt bērnus un pusaudžus, un atkal šis uzņēmums ir izvēlējies pakļaut riskam jaunos lietotājus, lai varētu pelnīt vairāk naudas,” teikts Mārkija paziņojumā laikrakstam The Wall Street Journal.

Atverot Horizon Worlds pusaudžiem, Meta padara to par lielāku konkurentu citām metaverse platformām, piemēram, Fortnite un Roblox, kurās arī ir īpašas funkcijas, kas paredzētas, lai palīdzētu aizsargāt jaunākos spēlētājus. Gaidāms, ka Meta “drīzumā” Horizon Worlds pārnesīs arī uz tīmekli un mobilajām ierīcēm.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt