Messenger un Instagram noklusējuma pilnīgu šifrēšanu iegūs tikai 2023. gadā

Meta – Facebook, Instagram un WhatsApp mātes uzņēmums – neplāno pēc noklusējuma izvērst pilnīgu šifrēšanu lietotnēs Messenger un Instagram līdz 2023. gadam, ziņo ziņu portāls The Guardian.

Uzņēmums pagājušajā gadā apvienoja Messenger un Instagram tērzēšanas, kā daļu no sava plāna izveidot vienotu ziņojumapmaiņas sistēmu visās savās platformās. Un, lai gan ar Messenger un Instagram sūtītie ziņojumi var būt pilnībā šifrēti, šī funkcija pēc noklusējuma nav ieslēgta (un, visticamāk, nebūs  līdz 2023. gadam). WhatsApp jau pēc noklusējuma atbalsta pilnīgu šifrēšanu.

Tā kā pilnīga šifrēšana nozīmē, ka tikai sūtītājs un adresāts redz sarunas, Meta drošības nodaļas vadītājs stāsta, ka uzņēmums vēlas nodrošināt, lai tas netraucētu lietotnēs palīdzēt apturēt noziedzīgas darbības. Kad pilnīga šifrēšana kļūs pieejams pēc noklusējuma, uzņēmums, lai palīdzētu uzturēt drošību, “lietotnēs izmantos nešifrētu datu kombināciju, profilu informāciju un lietotāju ziņojumus”.

Šī gada sākumā kādā bloga ierakstā Meta sacīja, ka pēc noklusējuma pilnīga šifrēšana būs pieejams Instagram un Messenger “agrākais 2022. gadā”. Tagad uzņēmuma drošības nodaļas vadītājs saka, ka funkcijas izlaišana atlikta līdz 2023. gadam.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt