Jaunumi

Facebook cenšas apturēt Amazones lietusmežu zemes pārdošanu Marketplace

Vai zinājāt, ka Facebook Marketplace jeb tirgū tiek pārdota Amazones lietus mežu zeme? Ekoloģiski aizsargājamu teritoriju zemes pārdošana vairumā valstu ir nelikumīga un var negatīvi ietekmēt floru, faunu un tur dzīvojošos cilvēkus. Šo iemeslu dēļ Facebook piektdien paziņoja, ka maina savu tirdzniecības politiku, lai skaidri aizliegtu aizsargātu zemju pārdošanu Facebook, Instagram un WhatsApp platformās.

Sociālo tīklu giganta paziņojums nāk klajā pēc februārī notikušās BBC izmeklēšanas par Marketplace, kurā tika atrasts, ka cilvēki nelegāli pārdevuši lielus zemes gabalus no Brazīlijas Amazones lietus mežiem. Zemes gabali bieži vien tika pārdoti bez oficiāla zemes nosaukuma.

Facebook sākotnēji nevēlējās  pārtraukt nelikumīgo zemes pārdošanu, jo “pārdošanas politika pieprasa, lai pircēji un pārdevēji ievērotu likumus un noteikumus”, uzņēmums stāstīja BBC februārī. Tagad pēc vairākiem mēnešiem (un skandāliem) Facebook ieņem stingrāku nostāju. “Sludinājumi nedrīkst veicināt dzīvnieku, dzīvnieku izcelsmes produktu, zemes pirkšanu vai pārdošanu ekoloģiski aizsargājamās teritorijās,” teikts atjauninātajā politikā. Uzņēmums plāno arī izveidot sarakstus ar aizsargājamo zemju datu bāzi, lai identificētu ikvienu, kas pārkāpj šo politiku.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti