Microsoft bloķē spēļu emulāciju Xbox Series X un Series S ierīcēs

Gandrīz trīs gadus uzņēmums ļāvis lietotājiem mazumtirdzniecības režīmā brīvi instalēt emulācijas programmatūru jaunajās Xbox konsolēs, tagad Microsoft to bloķē, ja vien lietotāji neaktivizē maksas “izstrādātāja režīmu”.

Microsoft aizliedz lietotājiem palaist spēļu emulācijas Xbox X | S sērijas ierīcēs. Ceturtdien, Twitter lietotājs @gamr12, kurš ir iesaistīts RetroArch emulācijas programmatūras izplatīšanā Xbox, publicēja kļūdas ziņojumu, ko viņš saņēma, mēģinot palaist emulēto saturu.

Kad Microsoft 2020. gadā pirmo reizi laida klajā Xbox X | S sēriju, lietotāji atklāja, ka var instalēt un palaist emulācijas programmatūru. Tas ļāva uz Xbox Series X | S spēlēt virkni klasisko spēļu, tostarp PlayStation 2, GameCube, Wii un citas spēles. Taču tagad šķiet, ka šī gandrīz trīs gadus ilgā darbība ir beigusies.

“Nevar palaist šo spēli vai lietotni,” ir rakstīts ziņojumā. “Spēle vai lietotne, kuru mēģināt palaist, pārkāpj Microsoft veikala politiku un nav atbalstīta.” Citi lietotāji ar emulācijas programmatūru Xbox X | S sērijā ziņo, ka saskaras ar to pašu problēmu.

Kā norādīja @gamr12, Xbox Series X | S joprojām varat emulēt spēles, taču tikai tad, ja ierīcē ir iestatīts izstrādātāja režīms, par kuru ir jāmaksā. 

Microsoft noteikumi tehniski nepieļauj emulāciju, taču uzņēmums parasti agrāk uz to raudzījās no citas puses, kā raksta Kotaku. “Mēs nepārtraukti pilnveidojam savus mehānismus veikalā izplatītā satura pārskatīšanai un izpildes pasākumu veikšanai, lai nodrošinātu atbilstību mūsu Microsoft veikala politikām,” Microsoft norāda Kotaku. “Saskaņā ar 10.13.10. punktu, produkti, kas emulē spēļu sistēmu vai spēļu platformu, nav atļauti nevienā ierīču saimē,” saka Microsoft.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt