Roboti Tehnoloģiju jaunumi

Japānā izveidots robots, kas spēj patstāvīgi piegādāt pastu

Japāna ir viena no pasaules valstīm, kas ikdienas dzīvē iesaista visai daudz dažādas tehnoloģijas. It īpaši dažādus robotus. Pavisam nesen Japānā pasta piegādi uzsākuši roboti. Tokijā pagājušajā nedēļā tika atklāts pašdarināts pasta piegādes robots. Tas izveidots, lai mazinātu cilvēku kontaktēšanos Covid-19 pandēmijas laikā.

Sarkanais DeliRo robots ir aprīkots ar iebūvētām kamerām un sensoriem, lai tas spētu izvairīties no dažādiem šķēršļiem, piemēram, laternas stabiem uz ietvēm. Robots spēj uztvert arī luksafora gaismas un patstāvīgi šķērsot krustojumus.

Pasta robots, ko izstrādājis uzņēmums ZMP, var pārvadāt pakas, kas sver līdz pat 30 kilogramiem un spēj pārvietoties ar ātrumu līdz 6 kilometriem stundā. Japānas pasts cer, ka līdz 2021. gadam pasta roboti kļūs par regulāru ikdienas sastāvdaļu.

Japānas pasts vada pasta robotu, veicot piegādes testa sēriju, kas sākta 18. septembrī un turpināsies līdz pat oktobra beigām.

Pamatojoties uz šiem testa rezultātiem, Japānas valdība varētu mainīt ierobežojumus par autonomiem piegādes robotiem, kuriem nav atļauts izmantot ietves vai sabiedriskos ceļus, ja tuvumā nav cilvēku, kas tos uzmana.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti