Preses relīzes

Jauns risinājums interneta karšu pārlūkam BalticMaps

No šī gada 22. augusta lietotājiem pieejams uzņēmuma “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” radītais karšu pārlūka BalticMaps jaunais risinājums. Viena no būtiskākajām jaunā risinājuma izmaiņām ir interešu punktu interaktīvais slānis, kas lietotājiem ļauj ielūkoties tajos kartes datu slāņos, kas agrāk nebija pieejami aplūkošanai vai bija skatāmi tikai papīra kartēs.

BalticMaps karšu pārlūks, kas iemantojis popularitāti ar informatīvajiem un aktuālajiem karšu klājumiem, labām vietu meklēšanas iespējām, drošu ceļu maršrutu izvēli un sastrēgumu informāciju
Rīgā, piedzīvojis jaunas paaudzes risinājumu.

BalticMaps jaunās versijas atšķirības pamanāmas pilnveidotā dizainā, taču būtiskākās izmaiņas saistītas ar tiešsaistes servisu ātrumu un funkcionalitāti. Piemēram, jaunajā versijā daudz jaudīgāka ir maršrutu veidošanas iespēja – tā ir ne vien ātrāka, bet arī ērtāka lietošanā.

Mareks Kilups, uzņēmuma “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” ģeotelpisko risinājumu biznesa virziena vadītājs: “BalticMaps attīstām, lai tas kļūtu lietotājiem ērtāks un vēl noderīgāks. Ilgi un rūpīgi strādājot, nodevām izmēģināšanai karšu pārlūka BalticMaps testa versiju. Jaunā versija jau lietotājiem ir radījusi interesi – saņēmām un īstenojām vērtīgas atsauksmes, arī ieteikumus. Tehnoloģijas, kas ir pieejamas karšu pārlūkā BalticMaps, ir izmantojamas arī citos risinājumos neatkarīgi no tā, vai tos izstrādā mūsu uzņēmums, vai mūsu tehnoloģijas ir tikai elementi citu uzņēmumu veidotās IT izstrādēs.”

Karšu pārlūkā starp karšu klājumiem iekļauta arī jaunā vektoru karte, kas izstrādāta galvenokārt mobilajām lietotnēm, taču šajā risinājumā lieliski sader ar otru vektoru datu slāni – interešu
punktiem. Tāpat kā iepriekš BalticMaps lietotāji var veikt adrešu vai vietu meklēšanu, plānot maršrutu, iegūt informāciju par satiksmi un sastrēgumiem.

Meklētāji ir papildināti ar virkni jaunu datu slāņu – tagad iespējams atrast arī uzņēmumus, apskates vietas un citus interešu punktus. Savukārt līdzšinējā BalticMaps risinājuma reģistrēto lietotāju sadaļa ar iespēju uzglabāt un rediģēt savus lietotāju objektus nav saglabāta jaunajā risinājumā.

BalticMaps interneta karšu pārlūkā nodrošināta iespēja kartē mērīt attālumus, atzīmēt punktus vai nosūtīt uz e-pastu izvēlētu kartes saiti. Risinājumā saglabāta iespēja ziņot par labojumiem kartēs, kas karšu veidotājiem sniedz informāciju precīzu un aktuālu datu uzturēšanā.

Interneta karšu pārlūks BalticMaps – www.balticmaps.eu. Lietotājiem pieejama arī karšu pārlūka BalticMaps mobilā lietotne Android un iOS operētājsistēmās.

Karšu izdevniecība Jāņa sēta” ir kartogrāfijas un ģeotelpisko datu pakalpojumu līderis Baltijā. Uzņēmums aktīvi realizē uz attīstību vērstus ārējā finansējuma piesaistes un pārrobežu sadarbības projektus. Uzņēmums savu izaugsmi redz ne vien Latvijā, bet arī eksporta tirgos Ziemeļeiropā un citur.

2019. gadā uzņēmums realizēja nozīmīgu ģeogrāfisko informācijas tehnoloģiju projektu Maltā, radījis piecu izdevumu sēriju – kartes un ceļveži par Kungsleden pārgājienu taku Zviedrijā – sadarbībā ar uzņēmumu Norstedts Kartor. Šajā gadā Latvijas un Igaunijas pārrobežu projektā pabeigts arī ģeotelpisko pakalpojumu portāls GeoDataHub (www.geodatahub.eu).

Atbildēt

Līdzīgi raksti