Izveidota karte, kurā iespējams apskatīt ievērojamāko cilvēku no apgabala

Mapbox ģeogrāfs un vecākais karšu dizainers Topi Tjukanovs izveidojis interaktīvu karti, kurā iespējams apskatīt ievērojamāko cilvēku no pilsētas vai apgabala. Kartē redzamas pilsētas un interneta vidē atpazīstamākā persona, kas tajā dzimusi. Personu vārdi ir gan iepriekš nedzirdēti, gan visā pasaulē atpazīstami no tādām jomām kā kultūra, zinātne, vadība un sports.

Katrs kartē redzamais vārds tika noteikts, izmantojot Wikipedia un Wikidata pieejamo informāciju. Lai noteiktu personas atpazīstamības reitingu, tiek izmantos kāds nesen žurnālā “Nature” publicēts pētījums. Tajā minēti vairāki noteikumi:

  • Cik reizes cilvēks pieminēts vietnē Wikipedia:
  • Biogrāfijās garums (t.i., kopējais vārdu skaits);
  • Vidējais biogrāfijas skatījumu skaits laika posmā no 2015. līdz 2018. gadam visos pieejamajos valodu izdevumos;
  • No Wikipedia vai Wikidata izgūto netrūkstošo vienumu skaits (dzimšanas datumam, dzimumam un ietekmes jomai). Pieņēmums ir tāds, ka, jo cilvēks būs ievērojamāks, jo dokumentētākas būs viņa biogrāfijas;
  • Kopējais ārējo saišu (avotu, atsauču utt.) skaits no Wikidata.

Kartē redzams, ka daži vārdi ir lielākos fontos, bet daži – mazākos. Vārda izmērs noteikts pēc iegūtā reitinga. Noklikšķinot uz katra vārda var redzēt personas reitingu un citu informāciju. Karte ir visai interesanta. Kā no Latvijas atpazīstamākās personas tā parāda – Sergeju Einšteinu, Marku Rotko un Katrīnu I. Karti iespējams apskatīt šeit.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt