Android ir jauna iMessage lietotne – un tā patiešām strādā

Beeper ir izdevies izdomāt, kā darbojas iMessage, lai varētu nosūtīt ziņas no Android viedtālruņa pa taisno uz Apple serveriem.

Agrāk šajā gadā, kāds izstrādātājs nosūtīja DM (direct message) Ērikam Migicovskim ar iespaidīgu apgalvojumu – viņš ir veicis apgriezto inženieriju iMessage, ļaujot jebkurai ierīcei nosūtīt ziņas zilā burbulīša formā. Migicovskis tam neticēja.

“Es teicu: Muļķības, neviens to nav izdarījis. Neviens uz Zemes to nav izdarījis,”, “ sacīja Migicovskis, saziņas uzņēmuma Beeper izpilddirektors. Viņš bija mēģinājis to paveikt un sazinājies ar ik vienu, kurš varētu atrast kādu, kas nonācis tuvu tam. “Neviens nebija salicis puzles gabaliņus kopā.”

Bet tagad viņa DM (direct message) bija šis izstrādātājs –16 gadīgs vidusskolas skolēns –, kas iepazīstina viņu ar prototipu. Un tas strādāja.

Tas prototips kļuva par bāzi jaunai Android aplikācijai – Beeper Mini -, ko šodien laiž klajā Micigovska uzņēmums. Atverot lietotni, tā aplūkos visas īsziņu sarunas, izdomās, kuras sūtījuši iMessage lietotāji un Apple platformā pārveidos tās uz sarunām ar zilajiem burbulīšiem. No tā brīža, sarakstoties ar iPhone lietotāju caur Beeper Mini, tiks izmantots iMessage, un viņi par to pat nezinās.

Neviena ziņa netika zaudēta un nav bojāti grupas čati

iPhone tālruņos no Android sūtītās ziņas parādās zilajos burbulīšos. Uzsākot sarunu, grupu sarakstes automātiski pārveidojas uz iMessage. Reakcijas, pavedieni, bildes un video tiek nosūtītas bez aizķeršanās. Labākā lieta par Beeper Mini ir tā, ka neviens neuzzinās par tā izmantošanu, jo viss norisinās tik gludi – neviena pazudusi ziņa.

Beeper Mini piebiedrojas augošam aplikāciju sarakstam, kas cenšas ieviest iMessage pieredzi Android tālruņos, bet Migicovskis uzstāj, ka Beeper Mini nav kā citas lietotnes, jo tas sūta iMessages pa tiešo.

Citi pakalpojumi, iekļaujot Beeper iepriekšējo mēģinājumu pielāgot iMessage, pārraida ziņojumus, izmantojot mākonī esošu Mac datoru. Taču nesen rādītais piemērs no Sunbird un uzņēmuma zīmola Nothing aplikācija Nothing Chats pierāda, ka šāda pieeja iespējo reālas drošības problēmas. Vien 4 dienu laikā Nothing aplikācija tika palaista un izņemta no aprites, jo tika atklāti nopietni apdraudējumi; drīz vien arī Sunbird izņēma savu lietotni.

Piekopjot citu pieeju, Beeper Mini veiksmīgi izvairās no šīs problēmas. Lietotnes izstrādātāji izdomājuši veidu, kā reģistrēt telefona numuru ar iMessage, nosūtīt ziņas pa taisno uz Apple serveriem un realizēt, ka ziņas tiek saņemtas tikai lietotnes ietvaros. Tas bija sarežģīts process, kas iekļāva Apple saziņas struktūras dekonstruktēšanu no sākuma līdz beigām. Beeper komandai bija jāizdomā, kur nosūtīt ziņas, kā tām jāizskatās un kā tās dabūt atpakaļ no mākoņa. Migicovskis saka, ka grūtākā daļa bija izprast, kas ir Apple sistēmas atslēga: pārbaude, vai savienotā ierīce ir īsts Apple produkts.

“Mēs uzlauzām iPhone tālruņus, tad rakāmies dziļi iekš OS, lai redzētu, kā viss strādā,” Migicovskis raksta. “Tad rakstījām jaunu kodu, lai varētu visu reproducēt mūsu Android lietotnē.”

Beeper neredz Jūsu ziņas, kontaktus vai paroles

Pamatojoties uz Migicovski, rezultāts ir trešās partijas iMessage ieviešana, kas ir patiesi droša – Beeper neredz ziņas, kontaktus vai Apple ID paroli (nav pat nepieciešams reģistrēties). Kā viņš apgalvo, savienošanās sistēma ar Apple serveriem ir tāda pati kā to paveic iPhone tālrunis.

Migicovskis zina, ka potenciālajiem klientiem drošība būs svarīgs aspekts. Lai laicīgi tiktu galā ar bažām, viņš saka, ka Beeper iMessage kods būs pieejams apskatei. Breds Murrajs, Beeper galvenais tehnoloģiju darbinieks, realizējot iedomātu scenāriju uzbrucēja lomā, cenšas uzlauzt sistēmu un publicē iegūtos rezultātus.

Lielākais jautājums, iespējams, ir, cik ilgi Beeper Mini izdzīvos. Migicovskis tic, ka viņš ir likuma pareizajā pusē un ka tas būtu pārāk grūti priekš Apple karot ar Beeper, netraucējot iMessage darbību īstajām Apple ierīcēm.

Jau gandrīz trīs gadus Beeper strādā kā mazāk drošs iMessage paveids, un Migicovskis apgalvo, ka nav vēl neko dzirdējis no Apple puses.

Beeper tika palaists 2021. gadā, soloties izveidot saziņas vienu veselumu. Uzņēmums ir piesaistījis 14 826 320 EUR mērķa sasniegšanai un ir sapulcējis apmēram 20 cilvēku. 16 gadus vecais jaunietis, kas izveidoja šo tehnoloģiju, tagad strādā uzņēmumā kā darbuzņēmējs; Norādot uz bažām par privātumu, Migicovskis atsacījās dalīties ar detaļām par skolēnu. Skolēnam piederošā GitHub lapa norāda, ka viņš dzīvo Pensilvānijā.

Beeper Mini nāk interesantā laikā, jo Apple nesen atzina, ka piekops RCS saziņas standartu, ieviešot dažādus labumus priekš iMessage – labas kvalitātes foto, citus failus un šifrēšanu – īsziņu nosūtīšanai starp platformām.

Daudzi nemaz nepamana, ka burbulīši kļuvuši zili

Sākumā pakalpojums maksās 1.85 EUR mēnesī un piedāvās piekļuvi tikai iMessage. Migicovskis saka, ka Beepr Mini ar laiku atbrīvosies no “Mini” marķējuma un iekļaus arī citus saziņas pakalpojumus, ko jau piedāvā Beeper galvenā lietotne, piemēram, WhatsApp, Messenger, Signal utt. Migicovskis apgalvo, ka drīzumā lietotnē pievienosies arī SMS un RCS. Papildus pakalpojumi gan varētu palielināt izmaksas.

Pat ar RCS ienākšanu iMessage, Migicovskis domā, ka Beeper saglabā svarīgu lomu. “Ilgtermiņa vīzija ir viena aplikācija saziņai ar visu pasauli,” viņš saka.

Avots: TheVerge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt