Arī Ķīnas rovers sasniedz Marsa virsmu

Sestdien arī Ķīnas rovers veiksmīgi izvietots uz Marsa virsmas. Rovers (vai dažkārt planetārs rovers) ir planetāra virsmas izpētes ierīce. Reuters ziņo, ka ar saules enerģiju darbināmais Zhurong rovers nobrauca pa rampu un nonāca uz Marsa virsmas aptuveni 10:40 no rīta pēc Pekinas laika.

Zhurong pirmo reizi nolaidās uz Marsa šī mēneša sākumā un sāka savu ceļojumu pa Marsa virsmu uz Utopia Planitia, gludu līdzenumu, kuru jau 1976. gadā sasniedza NASA Viking 2. Tas atrodas vairāk nekā 1200 jūdžu jeb aptuveni 1930 km attālumā no Jezero krātera, kuru februārī sasniedza ASV rovers Prevesance.

Ķīnas valsts mediji Twitter ierakstā publicēja attēlus ar Zhurong ierašanos uz Marsa.

Zhurong roverim, kas nosaukts Ķīnas uguns dieva vārdā, ir Marsa virsmai paredzēts pētīšanas radars, Marsa magnētiskā lauka detektors, ierīce, kas reģistrē uz Marsa esošos meteoroloģijas datus, kā arī augstas izšķirtspējas topogrāfijas kamera. Tā 90 dienu garās misijas laikā pētīs Marsa augsni un atmosfēru, kā arī meklēs ūdens vai ledus pazīmes zem planētas virsmas.

Arī Eiropas Kosmosa aģentūra un Krievijas Roscosmos Kosmosa Aģentūra plāno kopīgi nosēdināt roveri uz Marsa virsmas 2022. gadā.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt