Batterygate skandāls, Apple izmaksās 113 miljonus dolāru

Gadiem cilvēki ir spekulējuši par to, ka iPhone ierīces laika gaitā palēninās, jo Apple speciāli padara tās lēnākas, lai piespiestu klientus pirkt jaunākos modeļus. Tā varētu būt sazvērestība pret saviem klientiem, taču tas principā tika pierādīts brīdī, kad Apple atzina, ka viņi varētu teikt – ierobežo vecākus iPhone modeļus.

Uzņēmums apgalvo, ka telefonu ierobežošana nebija speciāli ieplānota, bet radusies akumulatoru nolietošanās rezultātā. Tā rosināja tādu problēmu veidošanos kā ierīces sistēmu avarēšana, pilnīga ierīces izslēgšanās, dažādu aplikāciju izslēgšanās to lietošanas laikā, vispārēji sistēmu traucējumi ierīces interfeisam, kā arī ierīces kopēju palēnināšanos. Protams, daudzus satrauca šī atklāsme, un saskaņā ar Washington Post ziņojumu Apple kopš tā laika ir piekrituši par 113 miljonus ASV dolāru soda naudās.

Toreiz, kad sabiedrība pirmo reizi uzzināja šādu informāciju, Apple ieņēma nostāju, un veiksmīgi spēja, pēc iespējas, ierobežot skandāla apgriezienus. Uzņēmums solīja lielāku un detalizētāku pārredzamību ierīces baterijas veselībā. Uzņēmums arī uzsāka akumulatoru maiņas programmu, kurā bojātajiem iPhone lietotājiem piešķīra iespēju ar iespaidīgu atlaidi veikt baterijas maiņu.

Izlīguma ietvaros Apple arī būs sīkāk jāpaskaidro, kā viņi savās iPhone ierīcēs atklās akumulatora stāvokli un tā enerģijas pārvaldības sistēmas.

Avots: Washingtonpost

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt