Google otrdien “Tehnoloģijas izglītībā starptautiskajā sabiedrībā” (ISTE) prezentācijā paziņoja jaunus pieejamības un mācību līdzekļus. Šīs funkcijas ietvēra lasīšanas režīma paplašināšanu, savienošanu pārī ar zīmju valodas tulku GoogleMeet un AI ģenerētus jautājumu ieteikumus klasei.
Uzņēmums ir eksperimentējis ar AI ģenerētiem rīkiem tādās vietnēs kā Search, Gmail un Sheets. Tagad Google ievieš AI ģenerētus jautājumus saistībā ar uzdevumu, kura pamatā ir YouTube video. Skolotāji var pievienot savus jautājumus vai arī modificēt AI ģenerētos ieteikumus. Pašlaik uzņēmums pieņem pieteikumus, lai šīs funkcijas izmēģinātu angļu valodā, atbalstot spāņu, portugāļu, japāņu un malajiešu valodas.
Google martā sānā ieviesa lasīšanas režīmu, kas noņem elementus, piemēram, videoklipus un attēlus no lapas, un palīdz lietotājiem koncentrēties uz tekstu. Tolaik šī iespēja bija pieejama tikai Chrome pārlūkprogrammām iekš ChromeOS. Kompānija Google otrdien paziņoja, ka drīzumā tā būs pieejama visiem Chrome lietotājiem.
Turklāt kompānija sacīja, ka varēs konvertēt attēlus par PDF failiem, izmantojot Chromebooks iekš Chrome pārlūkprogrammas. Tomēr šī iespēja, visticamāk, neļaus lietotājiem kopēt tekstu no šiem PDF failiem.
Google sacīja, ka ir ieviesis arī jaunus fontus, lai atvieglotu lasīšanu arābu, kirilicas un latīņu valodā. Šie fonti ir optiski mainīgi — tas nozīmē, ka fontam ir adaptīvs dizains dažādiem izmēriem, lai uzlabotu lasāmību.
Google Meet arī būs pieejamas jaunas funkcijas, piemēram, aptaujas iespējas un “Q & A” tiešsaistes laikā klasēm, ja būs pieslēgti “Teaching and Learning Upgrade” vai “Education Plus” abonēšanas plāni.
Avots: TechCrunch