Huawei P60 Pro – viedtālrunis ar pārsteidzošu kameru

Viedtālrunis, izteikti lielākajai sabiedrības daļai, jau ir kļuvis par neatņemamu ikdienas sabiedroto. Tas palīdz mums sazināties ar citiem cilvēkiem, iestatīt navigāciju uz konkrētu galamērķi, uzzināt jaunākās ziņas, kā arī izklaidēties spēlējot dažādas videospēles vai skatoties video. Šoreiz mums uz apskatu ir atsūtīts Huawei P60 Pro – viedtālrunis, kas noteikti var lepoties ar savu fantastisko kameru un baterijas ilgtspējību. Kā jau pēc nosaukuma var manīt, no P60 sērijas viedtālruņiem esam saņēmuši jaudīgāko modeli rokoko pērļu baltā krāsā. Ko no šī viedtālruņa sagaidīt un vai tikai kamera var pārliecināt iegādāties viedtālruni?

Avots: Priede, notepad.lv

Kad saņēmu ierīci, uzreiz ievēroju, ka iepakojums šiem viedtālruņiem pēdējos gados nav mainījies. Atverot iepakojumu, atrodams pats viedtālrunis, SIM kartes adatiņa un lādētājs (ar adapteri). Pats telefons rada labu pirmo iespaidu ar savu rokoko pērļu balto dizainu un lielo kameru. Ierīce ir ar izliektiem ekrāna stūriem un sāniem, kas ir diezgan izteikta gaumes lieta. Ir dzirdēti mīti, ka viedtālruņi ar izliektiem sāniem ir trauslāki un ekrāns mēdz sašķīst vieglāk. Šim mītam Huawei pretī liek Kunlun stiklu, kam piešķirts pirmais Šveices SGS piecu zvaigžņu stikla izturības sertifikāts.

Avots: Priede, notepad.lv

Huawei P60 Pro dizains un uzbūve

Huawei P60 Pro ir pieejams divās krāsās – melns un mums atsūtītā rokoko pērļu baltā. Melnās krāsas telefona dizains ir diezgan vienkāršs – viedtālruņa aizmugure ir matētā melnā tonī. Taču to nevar teikt par rokoko pērļu balto dizainu – tas ir mainīgos, baltos toņos un katram lietotājam piešķir atšķirīgas emocijas. Darba kolektīvā pirmais iespaids dalījās 50/50, daļa ierīces dizainu vērtēja pozitīvi un kā luksus klases dizainu, daļai tas asociējās ne tik pozitīvi. Starp ekrānu un telefona aizmuguri ir spīdīgs metāla rāmis.

Avots: Priede, notepad.lv

Displeju, kas ir ar iebūvētu pirkstu nospiedumu lasītāju, pasargā jau minētais Kunlun stikls, kas, pēc Huawei Lab standarta brīvā kritiena testa rezultātiem, ir 10 reizes izturīgāks kā citi iepriekš lietotie stikli. Taču stikls nav vienīgais izturības rādītājs, jo viedtālrunim ir IP68 ūdens (līdz 2 metru dziļumam) un putekļu noturība.

Huawei P60 Pro priekšējā kamera ir novietota viedtālruņa augšējā daļā, centrā. Labajā sānā ir atrodama skaļuma regulācijas un ieslēgšanas / izslēgšanas poga. Ieslēgšanas / izslēgšanas poga ir sudrabotā krāsā ar oranžu marķējumu tās vidū. Ar šo pogu gan varēsiet paveikt vairāk kā tikai ieslēgt / izslēgt, jo, piemēram, paturot to varēsiet komunicēt ar Celia. Celia ir līdzīgs asistents kā Siri – tas jums ļauj ar balss ziņu kādam piezvanīt, atrast konkrētu aplikāciju telefonā vai veikt kādas citas darbības ierīcē.

Avots: Priede, notepad.lv

Telefona apakšā, kā jau ierasts, ir lādēšanas pieslēgvieta, kas ir USB Type C. Blakus lādētājam ir vieta, kur ievietot SIM karti un otrā pusē atrodams skaļrunis, kura kvalitāti, salīdzinot ar citiem telefoniem, varam vērtēt diezgan pozitīvi. Jāmin, ka skaļrunis atrodas arī telefona augšdaļā.

Huawei P60 Pro displejs

Huawei P60 Pro ir aprīkots ar jauno Quad-Curved displeju, kam ir izliekti stūri un nedaudz izliekti sāni. 6,67 collu LTPO ekrāns aprīkots ar augstu dinamiskās atsvaidzes ātrumu – no 1 līdz 120 Hz. 1440Hz PWM aptumšošanas funkcija rūpējas par ierīces īpašnieka acīm tumšā vidē. Ar HUAWEI X-TRUETM displeju, ekrāns inteliģenti pielāgojas dažādām gaismām, atkarībā gan no vides, gan telefona satura. Maksimālais displeja spilgtums ir 1200 niti, tam ir 1,07 miljardi krāsu un 2700×1220 izšķirtspēja.

Avots: Priede, notepad.lv

Huawei P60 Pro kamera

Huawei P60 Pro noteikti sevi visvairāk var lielīt ar kameru – un to viņi arī dara! Ierīce ir aprīkota ar četrām kamerām, kur trīs no tām atrodas viedtālruņa aizmugurē. Starp tām izvietota īpaši plata leņķa kamera (13MP, RYYB f/2.2), telefoto kamera (48MP, RYYB f/2.1 OIS optiskā attēla stabilizācija, 200x tālummaiņas diapazons) un Ultimate Light-Intake galvenā kamera (48MP, RYYB f/1.4-f4.0 optiskā attēla stabilizācija). Ierīces priekšā atrodama 13MP pašportretu kamera.

Avots: Priede, notepad.lv

Huawei P60 Pro tiešām ir pamatoti argumenti, lai lepotos ar savu kameru. Jau kameras tehniskie rādītāji ir iespaidīgi. Dažreiz gadās, ka ražotājs norāda visai ievērojamus kameras parametrus un dzīvē tie nav nekas īpašs, bet šis noteikti nav tas gadījums. Jāatzīst, ka, saņemot ierīci, biju diezgan skeptisks, jo pieredze ar Huawei viedtālruņiem nebija pati labākā. Par cik Huawei šo modeli tik izteikti reklamē ar savu kameru, tad tā bija pirmā funkciija, ko vēlējos izmēģināt. Atverot kameru, ieraudzīju pārsteidzoši skaidri attēlu. Šobrīd ikdienā lietoju iPhone 14 Pro un Huawei P60 Pro sniegtais attēls bija teju tikpat skaidrs kā iPhone, ja ne pat vēl labāks. Taču brīdī, kad izmantoju attēlu pietuvināšanas funkciju, Huawei P60 Pro manu ikdienas viedtālruni atstāja putekļos.

Huawei ne tikai ļauj attēlu pietuvināt līdz 100 reizēm, bet attēla kvalitāte, veicot pietuvināšanu, samazinās pārsteidzoši maz.

Kādas bildes tad var uzņemt ar kameru? Bildes uzņemtas dienā, kad debesis bija apmākušās un gaismas daudzums bija nedaudz mazāks kā ierasts. Pa kreisi redzamā bilde uzņemta ar 1x pietuvinājumu, parasto automātisko režīmu, bet pa labi redzamā bilde – ar 2x pietuvinājumu. Jāsaka, ka abas bildes ir gana asas un skaidras, veicot nelielu bilžu apstrādi, rezultāts pavisam noteikti būtu izcils. Tomēr, ja bilžu apstrāde šķiet lieka, var izmantot Pro kameras režīmu, kur tad ISO un citus parametrus var pielāgot vēl pirms bilde uzņemta.

Un kā ar video? Huawei P60 Pro piedāvā visai plašas video iespējas, tai skaitā video stabilziāciju, kas ir visai kvalitatīva.

Tehniskā specifikācija

Ekrāna izmērs (collas)6,67
Ekrāna tipsLTPO OLED
Ekrāna izšķirtspēja (px)1220 x 2700
Garums161 mm
Platums74,5 mm
Biezums8,3 mm
Svars200 g
Kamera (Mpix)48 x 48 x 13
Priekšējā kamera (Mpix)13
Video (fps)Ar 4K kvalitāti – 30 / 60 kadri sekundē
Ar 1080p – 30 fps kadri sekundē
Zibspuldze
Iebūvētā atmiņa2 versijas- 256 vai 512 GB
Operatīvā atmiņa2 versijas – 8 vai 12 GB RAM
Akumulatora ietilpība4815 mAh
Bezvadu uzlādeJā HUAWEI SuperCharge (maks. 50 W)
OperētājsistēmaEMUI 13.1
Procesora modelisQualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
SIM karteNano

Tehniskie parametri jau liecina, ka viedtālrunim būs gana atmiņa gan lai lejupielādētu kādu spēli, gan lai gana kvalitatīvi to arī paspēlētu. Turklāt, 4815 mAh baterija arī spēļu cienītājiem ilgs veselu dienu, bet tiem, kas spēles ikdienā nespēlē un viedtālruni tik bieži neizmanto – arī 2 pilnas dienas. Testa ietvaros bez SIM kartes, uzņemot fotogrāfijas, video, spēlējot spēles un apskatot dažādas aplikācijas, viedtālrunis bez uzlādes iztika nepilnas 5 dienas.

Avots: Priede, notepad.lv

Kopsavilkums

Esam uzskaitījuši daudz pozitīvās lietas, taču nevaram aizmirst arī par nelielu kritiku. Liela daļa cilvēku, kas izmanto iPhone, ļoti novērtē, ka tik bieži neredz reklāmas, kā tas ir Android un citu operētājsistēmu ierīcēs. Šī reklāmu “problēma” ir novērojama arī Huawei P60 Pro viedtālrunim. Apmeklējot teju jebkuru aplikāciju (sevišķi tas attiecās uz videospēlēm) ļoti iespējams, ka ievērosiet reklāmas, kas laika gaitā kļūst mazliet kaitinoši. Atverot sākumlapu, nepārliecināja arī tās un aplikāciju ikonu dizains, jo dažas ikonas ir ar apaļiem, bet dažas – kantainiem stūriem. Šķiet, ka ražotājs varēja izveidot nedaudz saistošāku un acīm baudāmāku dizainu.

Avots: Priede, notepad.lv

Huawei P60 Pro viedtālrunis ir ļoti piemērots lietotājam, kas aizraujās ar fotografēšanu vai filmēšanu, bet foto vai video kameru nevēlas ņemt līdzi. Neesmu pārliecināts vai šobrīd vēl kādam viedtālrunim ir tik jaudīga aizmugurējā kamera ar tik plašu funkcionalitāti.

Noteikti ir vērts pieminēt, ka Huawei ir sava operētājsistēma un pie tās, protams, ir jāpierod. Šī operētājsistēma tāpat nodrošina teju visas ierastās funkcijas un ir iespējams lejuplādēt iecienītās aplikācijas. Mazliet paceļoju pa aplikācijām un tajās ir pieejamas visas funkcijas, kas atrodamas citās operētājsistēmās.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati