Tramps draud Huawei dēļ apturēt apmaiņu ar izlūkošanas informāciju

ASV vēstnieks Vācijā Ričards Grenels svētdien brīdinājis, ka ASV prezidents Donalds Tramps varētu pārtraukt apmaiņu ar izlūkošanas informāciju ar tām valstīm, kas ielaidīsies darījumos ar Ķīnas tehnoloģiju uzņēmumu “Huawei”.

Vašingtona cenšas panākt, lai sabiedrotie neļautu “Huawei” piedalīties nākamās paaudzes mobilo sakaru tīkla 5G izveidē, uzstājot, ka tas rada drošības riskus.

Kā pavēstīja Grenels, Tramps viņam “uzdevis nepārprotami informēt, ka jebkura valsts, kas izvēlēsies izmantot neuzticamu G5 tirgotāju, apdraudēs mūsu iespējas augstākajā līmenī dalīties ar izlūkošanas informāciju”.

Savā vēstījumā tviterī Grenels piebildis, ka šo uzdevumu saņēmis svētdien telefonsarunā ar Trampu, kas tobrīd atradies savā lidmašīnā “Air Force One”.

Daži svarīgākie ASV sabiedrotie Eiropā, tostarp Lielbritānija un Francija, paziņojuši, ka neliegs “Huawei” dalību G5 tīkla izveidē, lai gan noteikts uzņēmumam stingrus ierobežojumus.

Lai gan publiski ASV reakcija uz šīm ziņām bijusi ieturēta, tiek stāstīts, ka īpaši Londonas lēmums ir Trampu saniknojis.

Uzstājoties Minhenes Drošības konferencē, ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo sestdien norādīja, ka “Huawei” ir “Ķīnas izlūkdienestu Trojas zirgs”.

Tikmēr “Huawei” kategoriski noliedz Vašingtonas apsūdzības, bet oficiālā Pekina apgalvo, ka tās esot ASV “ekonomiskās iebiedēšanas” instruments.

Savukārt ASV piektdien izvirzīja “Huawei” jaunas kriminālapsūdzības par intelektuālā īpašuma zādzību. Jau iepriekš Vašingtona apgalvoja, ka ķīniešu uzņēmums esot piekļuvis ASV uzņēmuma “T-Mobile” noslēpumiem.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt