Huawei Watch D2 – diennakts asinsspiediena mērījumi un veselības uzraudzība ik uz soļa

Dienu no dienas mūsu ikdiena paliek piepildītāka ar dažādām tehnoloģijām – vecās aizvieto jaunas vai esošās problēmas mēs cenšamies risināt ar jaunām iekārtām. Ja ierīču ir daudz, dažkārt gadās aizmirst kur noliktas tās, kas nav nepieciešamas ikdienā. Tādēļ ir patīkami redzēt, ka ierīces attīstās un jau esošajām tiek pievienotas papildus funkcijas un tās kļūst par divi-vienā.

Nu jau pirms 3 gadiem, 2021. gadā, Huawei laida klajā visai interesantu viedo pulksteniWatch D. Ar ko tas īpašs? Tāpat kā visos citos viedajos pulksteņos, tajā var atrast miega analīzi, dažādus sporta režīmus, paziņojumus un kaudzi citu noderīgu ikdienas funkciju. Neskatoties uz tām, pulkstenis tika īpaši izstrādāts veselības uzraudzībai un bija viens no pirmajiem viedajiem pulksteņiem, kas piedāvāja izmērīt arī asinsspiedienu. Jā, tieši tā, pulkstenis, kas ļauj atvadīties no asinsspiediena mērītītāja.

Septembrī mums bija lieliska iespēja apmeklēt Huawei Innovative Product Launch iekārtu atklāšanas pasākumu Barselonā, kura laikā jau dalījāmies ar bildēm un informāciju par jauno Watch D2. Tagad tas nonācis arī pie mums, tādēļ veiksim padziļinātāku apskatu, lai pārbaudītu, pie kādiem uzlabojumiem tikusi otrā versija.

Huawei Watch D2 pulksteņa dizains

Lai gan siksniņa ir tikai par dažiem mm plānāka un svars atšķiras par nepilnu gramu, jaunais Watch D2 uz rokas šķiet ievērojami plānāks un vieglāks kā pirmā versija. Turklāt, tas kļuvis arī elegantāks – ekrāns ir nedaudz lielāks un ticis pie noapaļotākām malām, kas tam piešķir mūsdienīgāku izskatu.

Pulksteņa jaunā versija tiek piedāvāta jau iepriekš redzētajā melnajā krāsā ar fluorelastomēra siksniņu, kā arī jaunā elegantā zelta tonī ar kompozīta ādas siksniņu.

Tāpat kā citiem Huawei viedajiem pulksteņiem, arī šim rotējošais kronis nav tikai dizaina elements, bet gan fiziska poga, zem kuras paslēptas funkcijas. Pogas un to noklusējumā iestatītā funkcionalitāte šķiet visai intuitīva un viegli uztverama.

Ierīces siksniņa šķiet plānāka un vieglāka. Pirmajai pulksteņa versijai iekšā esošais audums, kas aizsargā asinsspiediena mērīšanai nepieciešamo gaisa spilvenu, pie fiziskām aktivitātēm vai vienkārši garākās pastaigās, lika rokai svīst un pēc tam žuva salīdzinoši lēni. Watch D2 tas ir uzlabots un svīšana zemas intensitātes aktivitātēs un pastaigās vairs nav tik bieži novērojama.

Tā kā pulkstenis piedāvā papildus funkcijas, tā izmērs ir lielāks kā standarta ikdienas pulkstenim. Ja pie siksniņas biezuma ikdienā vēl pieradu, nelielu vilšanos radīja aizmugurē esošā metāla aizdare. Kad ierīce jau uz rokas un siksniņa aiztaisīta, metāla aizdare tai īsti līdz galam plūstoši nepieguļ un dažkārt aizķeras aiz apģērba piedurknēm.

Veselības mērījumi un to precizitāte

Jau veicot Watch D jeb pirmās pulksteņa versijas testu, ar aptiekā nopērkamo asinsspiediena mērītāju pārliecinājāmies, ka iegūtie rezultāti ir visai precīzi. Jāpiemin, ka pulkstenis nebija medicīniska ierīce un tikai palīdzēja identificēt iespējamās veselības problēmas.

Arī šoreiz mērījumi, salīdzinot ar aptiekā nopērkamo asinsspiediena mērītāju, ir teju vienādi (tie var nedaudz atšķirties, jo mērījums tiek veikts ar 5 minūšu nobīdi). Noteikti jāpiemin, ka jaunais Watch D2 ir medicīniski sertificēts – tam piešķirts Eiropas CE (MDR). Tas nozīmē, ka iegūtie dati būs vēl precīzāki un ar tiem PDF formātā varēsiet doties pie ārsta.

Par ambulatorisko asinsspiediena uzraudzību

Jaunais Watch D2 papildināts ar ko pavisam īpašu – ambulatoro asinsspiediena uzraudzību (ABPM –
Ambulatory blood pressure monitoring). Kas tas ir? ABPM ir asinsspiediena diennakts monitorēšana, kas paredz, ka mērījumi tiek veikti 24 stundu garumā. Šī metode ir daudz precīzāka, jo norāda uz asinsspiediena svārstībām dažādos diennakts laikos. Nakts laikā asinsspiedienam vajadzētu būt zemākam, bet dienas laikā, kā arī pie fiziskas slodzes vai stresa – paaugstināties.

Lai uzsāktu 24h asinsspiediena mērīšanu, sākumā nepieciešams iestatīt uzstādījumus – cik bieži vēlaties veikt mērījumus – ik pēc 15, 20, 30, 45 vai 60 minūtēm, kā arī jānorāda laiks, kurā dosieties gulēt un celsieties. Dienas laikā mērījumi jāveic apsēžoties, pieliekot abas kājas pie zemes un roku, uz kuras atrodas pulkstenis, novietojot slīpi pret krūškurvi.

Mērījumus nevar veikt uzreiz pēc fiziskas aktivitātes, kā arī to laikā nevar veikt straujas kustības vai runāt. Šķiet, ka jaunais pulkstenis ticis pie uzlabotiem sensoriem, jo, kad pirms gada testējām tā pirmo versiju, iegūt mērījumus bija sarežģītāk un biežāk tika norādītas kļūdas ar nepieciešamību veikt atkārotu mērījumu. Watch D2 testa ietvaros, pateicoties ABPM, mērījumus nācās veikt biežāk un no dienas laikā veiktajiem 20+ mērījumiem, tikai vienā tika parādīta kļūda. Papildus kļūdai, 3 mērījumus netīšām izlaidu, jo dienas laikā uz pulksteni nāca daudz paziņojumi, kurus dažkārt bija grūti atšķirt no atgādinājuma veikt mērījumu.

Nakts laikā mosties nebūs nepieciešams – pulkstenis visu paveiks pats. Norādītajā gulēšanas laikā paziņojumus par nepieciešamajiem mērījumiem vairs nesaņemsiet – norādītajos laika intervālos tie tiks veikti automātiski. Esmu no cilvēkiem, kas nakts laikā pamostas pat no klusas lietus skaņas, tādēļ dažādas izmaiņas, kā piemēram, ierīce, kas saspiež manu roku, sākumā neizklausījās īpaši vilinoši. Šī iemesla dēļ, izlēmu ABPM testu sākt dienas pirmajā pusē, lai līdz miegam jau pierastu pie rokas saspiešanas sajūtas. Jāsaka, ka šī stratēģija strādā – rokas saspiešanu jutu tikai pirmo reizi pirms iemigu un rīta pusē, kad vairs neatrados dziļā miega stadijā.

Iegūtie dati tiek apkopoti pēc uzreiz pēc 24 stundu veiktajiem mērījumiem. Tie ir diezgan detalizēti un pie katras datu sadaļas pieejams skaidrojums par to nozīmi. Ja vēlaties izpētīt rezultātus detalizētāk pa stundām, tos iespējams apskatīt ABPM data sadaļā. Ja ar iegūtajiem datiem vēlaties doties pie ārsta, tos iespējams izprintēt vai saglabāt PDF formātā. Papildus aplikācija piedāvā izveidot grupu, kurā var pievienot cilvēkus, kas saņems datus par veiktajiem veselības mērījumiem un paziņojumu, ja kāds no tiem nebūs tik labs kā vēlētos.

Huawei Watch D2 ikdienas lietošana

Kā jau visiem Huawei pulksteņiem, baterija nelika vilties. Tehniskajā specifikācijā norādīts, ka ikdienas lietošanā (bez always-on jeb vienmēr ieslēgta displeja režīma) tas darbosies līdz 6 dienām, bet, ja izmantosies ABPM režīmu līdz vienai dienai. Pirms ABPM testa pulksteni uzlādēju uz 100%, bet testa beigās, pēc 24h tam vēl bija atlikusi 84% baterija… Par ilgāku darbību ar vienu uzlādi īpaši nesūdzos. Tāpat kā citiem Huawei pulksteņiem, arī šim uzlāde ir diezgan veikla. Rīta dušas un garāku brokastu laikā pulksteni var uzlādēt pilnībā un tas būs gatavs jaunai nedēļai.

Pirms pulksteņa lietošanas jāizmēra, kura siksniņa – M vai L nepieciešama precīzākiem asinsspiediena mērījumiem. Kastītē iekļauta pamācība kā izvēlēties pareizo siksniņas izmēru, to nomainīt un pielāgot. Viss šķiet visai viegli saprotami. Nedaudz pārsteidza, ka neskatoties uz samērā mazo roku, bija nepieciešama L siksniņa. Tā kā nepieciešama bija viena no mazākajām iedaļām, atlikušais siksniņas gals palika ap roku. Katru reizi, kad vēlējos pulksteni uzlikt, īpaši jāpiedomā, jo liekais siksniņas gals ne reizi vien aizķērās, to nepamanīju, kā rezultātā pēc 10 minūtēm sapratu, ka roka ir nepatīkami nospiesta. Lai izvairītos no šādas situācijas, būtu patīkami redzēt kādu papildus siksniņas izmēru starp M un L.

Funkcionalitāte

Ja ikdienā aplūkot savu asinsspiedienu nav nepieciešams, pulksteņa galvenā ekrāna dizainu var ērti pamainīt, izvēloties no dažiem ierīcē pieejamajiem vai vairākiem simtiem bezmaksas trešo pušu dizainiem, kas atrodami Huawei Health aplikācijā. Daļa no dizainiem ir interaktīvi, kā piemēram, attēlā redzamā puķe, kas izplaukst dienas laikā, balstoties uz noieto soļu skaitu.

Tāpat kā citos šī gada jaunajos Huawei pulksteņos, arī šajā atrodama uzlabota TruSense tehnoloģija, kas veiks precīzākus sirds ritma, SpO2 jeb skābekļa līmeņa asinīs, asinsspiediena mērījumus. Jaunā tehnoloģija, kas mērījums veic raidot sarkanu un zaļu gaismu pret ādu, nu strādās precīzāk dažādā apgaismojumā un dažādiem ādas toņiem.

Tā kā pulkstenis veidots ar lielāku akcentu veselības uzraudzībai, tajā ir nedaudz mazāk sporta režīmu. Ja, piemēram, Watch GT5 tie ir 100+, tad Watch D2 tie ir 80. Joprojām pietiekami daudz un visticamāk, ka 80% no tiem neizmantotu, tomēr, ja kas īpašs trūkst, iespējams izveidot savu individuālo (Custom) sporta režīmu.

Neskatoties uz veiktajiem automātiskajiem asinsspiediena mērījumiem naktī, iegūtie miega dati liecina, ka miegs bijis samērā labs. Patīkami, ka aplikācijā šie dati ir tik detalizēti, papildus pieejama informācija par katru pozīciju. Pēc iegūtajiem rezultātiem tiek veidoti ieteikumi miega uzlabojumiem, piemēram, tiekat sabārts par to, ka brīvdienas vakarā izlemjat sākt skatīties jaunu seriālu un aiziet gulēt samērā vēlu.

Tehniskā specifikācija

Pulksteņa siksniņaFluorelastomērs (melna) /
kompozīta āda (balta)
Rokas locītavas apkārtmērsM izmēra siksniņa: 130-160 mm
L izmēra siksniņa: 161-210 mm
Izmēri48 mm × 38 mm × 13,3 mm
Svars40 g (bez siksniņas)
Displejs1,82 collu AMOLED
480 × 408 pikseļi, PPI 347
Pulksteņa korpussMelns vai zelta
Sensori9 asu IMU sensors (akselerometra sensors, žiroskopa sensors, magnetometra sensors)
Optiskais sirdsdarbības sensors
EKG sensors
Apkārtējās gaismas sensors
Barometra sensors
Temperatūras sensors
Diferenciālā spiediena sensors
Hall sensors
Uzlādes portsBezvadu
Sistēmas prasībasAndroid 8.0 vai jaunāka versija
iOS 13.0 vai jaunāka versija
Ūdensdrošuma līmenisIP68
Savienojuma iespējasNFC
2,4 GHz, Bluetooth 5.2, kas atbalsta BR un BLE
Darbības temperatūras diapazons+5℃ līdz +40℃
Akumulatora darbības laiksIkdienas lietošana: 6 dienas
Veicot ambulatoriskos asinsspiediena mērījumus: līdz 1 dienai
KomplektācijaL izmēra siksniņa
M izmēra siksniņa
Plaukstas apkārtmēra mērlente
Uzlādes paliktnis (ieskaitot uzlādes kabeli)
Lietošanas pamācība

Kopsavilkums

Patika:

  • Jaunais baltais pulksteņa dizains;
  • Ambulatoriskais asinsspiediena mērīšanas režīms, kas sniedz detalizētu analīzi;
  • Siksniņa šķiet patīkamāka un ērtāka sporta aktivitātēm;
  • Ir vieglāk veikt mērījumus, retāk tiek iegūtas mērījumu kļūdas.

Varētu būt labāk:

  • Vairāk informācijas par ambulatorisko asinsspiediena mērīšanas režīmu, ar ko šis pulkstenis ir tik ļoti īpašs. Sākumā šķiet, ka tas speciāli jāmeklē, būtu patīkami redzēt šo režīmu izceltu un detalizēti aprakstītu, kad pulksteni sāku lietot;
  • Izteiktākus paziņojumus, kad jāveic ambulatoriskais asinsspiediena mērījums. Ja pulkstenis savienots ar viedtālruni un nāk regulāri paziņojumi, ir viegli palaist garām atgādinājumu par nepieciešamību veikt mērījumu;
  • Siksniņas metāla aizdares risinājums – tas regulāri aizķeras aiz apģērba piedurknēm.

Septembrī atklātie jaunie Huawei pulksteņi ir salīdzinoši līdzīgi – tie piedāvā precīzākus mērījumus, jaunus dizainus, plašāku analītiku un papildus sporta aktivitātes. Watch D2, kā jau liecina nosaukumā esošais D burts (kas varētu būt apzīmējums angliski doctor jeb ārsts) īpaši veltīts veselības uzraudzībai un papildināts ar asinsspiediena mērīšanas iespējām. Ja veselības dēļ ikdienā nepieciešams sekot līdzi asinsspiedienam, šis pulkstenis varētu būt lielisks sabiedrotais. Šobrīd Latvijā to iespējams iegādāties par 399 Eur.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt