Izveidota viena no detalizētākajām zvaigžņu kartēm kopš 1991. gadā

Eiropas Kosmosa aģentūras Gaia observatorija ir izveidojusi un piedāvā aplūkot vienu no detalizētākajām galaktikas kartēm, kāda līdz šim ir izveidota. Kartē iekļautas gandrīz 2 miljardi zvaigžņu, un tā palīdz aģentūrai izsekot Piena Ceļa vēsturi.

Jaunie kartes dati iekļauj zvaigžņu atrašanās vietas, kustības un spilgtuma mērījumus. Šī informācija ir daudz precīzāka kā iepriekš pieejamā. Patiesībā dati ir tik precīzi, ka tika atklāts, ka saules ceļš nav taisna līnija, bet nedaudz izliekta.

Gaia observatorija ir novērojusi debesis septiņus gadus, iezīmējot zvagžņu pozīcijas un ātrumus. Šo gadu laikā izdevies izveidot līdz šīm detalizētāko 3D zvaigžņu atlantu.

Jaunā karte palīdz astronomiem veidot prognozes, paredzot 40 000 zvaigžņu pārvietošanos par 1,6 miljardiem gadiem nākotnē.

Šonedēļ izlaistā jaunā zvaigžņu karte ir pirmais no diviem izlaidumiem, otrais sagaidāms 2022. gadā.

Jaunā informācija ne tikai apkopo septiņu gadu laikā uzņemto zvaigžņu skaitu gandrīz 2 miljardu apmērā, bet ietver arī detalizētus datus par vairāk nekā 300 000 zvaigznēm mūsu kosmiskajā apkaimē – zvaigznes 326 gaismas gadu attālumā no Saules. Tiek uzskatīts, ka šajā apkaimē 300 000 ir 92% no visām esošajām zvaigznēm. Tas ir 100 reižu vairāk zvaigžņu nekā vecajos datos, kas iegūti 1991. gadā.

Avots: CNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt