Labākās pieejas viedtālruņu uzlādei, lai akumulators kalpotu ilgāk

Noteikti uzlādes paradumi, iespējams, samazina telefona akumulatora mūža ilgumu.

Precīzāk, ja telefons tiek bieži lādēts pa nakti vai turēts pieslēgts stundām ilgi pēc 100% uzlādes sasniegšanas, viedtālruņa litija jonu baterijas novecošanas process paātrinās.

“Ja jūs uzlādēsiet telefonu līdz 100% un turēsiet to 100% līmenī, – turpinot uzlādi un uzlādi naktī, – tam būs negatīva ietekme uz novecošanās procesu”, izdevumam “Business Insider” pastāstīja vāciešu bateriju tehnoloģiju konsultāciju uzņēmuma “BatterieIngenieure” ģenerāldirektors Dominiks Šulte.

Litija jonu baterijām kļūstot vecākām, patiešām, mainās arī iekšējie ķīmiskie procesi, un tās zaudē efektivitāti enerģijas uzglābašanā un piegādē ierīcei.

Protams, visas litija jonu baterijas noveco un tām ir ierobežots mūža ilgums. Lai arī kas tiktu darīts, telefona akumulatora ietilpība -, ko var izteikt tās kalpošanas ilgumā -, degradēsies lietošanas laikā. Taču var ietekmēt viedtālruņa akumulatora novecošanas ātrumu.

Tikmēr uzņēmumi, kas stāv aiz viedtālruņiem, nav pārāk satrauktas par lietotāju paradumu uzlādēt savus telefonus pārāk ilgi.

Kompānijas, kas ražo telefonus, nesatraucas

Tika aptaujāti vairāki viedtālruņu uzņēmumi par telefonu uzlādēšanu pa nakti un to turēšanu 100% līmenī bezgalīgi daudz stundu. Vairākums norādīja uz savu viedtālruņu akumulatoru informatīvajām tīmekļa lapām.

Īsāk sakot, viedtālruņus ražojošie uzņēmumi, kā izskatās, nedomā, ka telefona uzlāde pa nakti rada pamatu nopietnām bažām.

Apple piemin uzlādes nakts laikā vienā no tās informatīvajām lapām, tomēr konkrēti nepasaka, vai šāda rīcība ir laba ideja.

Google produktu menedžeris Ronalds Ho sacīja izdevumam Business Insider, ka “vispārīgi runājot, šīs ‘pārlāde ir slikta’ vai ‘pārāk bieža uzlādēšana ir slikti’ is diezgan novecojusi mentalitāte, ņemot vērā pašreizējās akumulatoru un uzlādes optimizēšanas tehnoloģijas, ko uzņēmumi iestrādā savās ierīcēs”.

Ho paskaidroja sīkāk: “Kad telefona baterija sasniegs 100%, telefona iekšējais akumulatora lādētājs īstenībā apturēs uzlādi, lai novērstu pārlādi”. Telefona akumulatori saņems papildus no lādētāja tikai pēc noteikta līmeņa sasniegšanas zem 100% apjoma.

Samsung savā akumulatora tīmekļa lapā norāda, ka akumulatora uzlāde ir jātur “vismaz 50%” apjomā. Apple piebilst, ka iPhone ilglaicīga uzglabāšana pusuzlādētā režīmā palīdzēs pagarināt akumulatora kalpošanas laiku.

Īstenībā optimālā viedtālruņu akumulatora uzlāde ir 30% līdz 50% robežās

Tomēr Šulte un lielākā daļa viedtālruņu ražotāju piekrīt vienam apgalvojumam: uzglabājot viedtālruni, ko nav plānots lietot, būtu jācenšas uzturēt uzlādes līmeni noteiktās robežās. Tā ir norāde uz to, ka viedtālruņu akumulatoriem nepatīk 100% uzlādes.

Šulte uzsver, ka litija jonu baterijas noveco vislēnāk ap 30% līdz 50% uzlādi. Tas ir diapazons, kurā arī vairākums viedtālruņu ražotāju iesaka uzturēt telefona akumulatora uzlādes līmeni, ja tiek plānots ierīci uzglabāt kādu laiku.

Beigu beigās litija jonu baterijām nepatīk būt simt-procentīgi uzlādētām – vismaz ilgstošu laiku. Tomēr neviens iesaka uzturēt savu viedtālruņa uzlādes līmeni starp 30% līdz 50%. Tas ir tādēļ, ka uzturēt šādu līmeni nav reālistiski ierīcei, ko vairākums no mums tur sev līdzās visu dienu, it īpaši gadījumos, kad mums vajag, lai ierīce darbotos ilgi starp uzlādēm.

Svarīgākais ir neuzglabāt vai neturēt telefona akumulatoru ar 100% uzlādi ilgus laika periodus. Tā vietā Šulte iesaka, ka “būtu ļoti labi uzlādēt telefonu no rīta vai kādā citā laikā, tikai neturēt telefonu ar 100% uzlādi visu nakti”.

Avots: The Business Insider

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 Responses

  1. Protams, ka uzturēt akumulatoru starp 30 un 50% ir sarežģīti, taču starp 20 un 80% jau krietni vieglāk. Ir noskaidrots, ka lādējot litija akumulatoru tikai līdz 80%, tā mūžs palielinās 4x! To palīdz izdarīt Accubattery aplikācija.

  2. Googles inženieri pasaka ka 100% uzlādes turēšanas pa nakti kaitīgums ir novecojis mīts. Šulte tik un tā beigās iedirš žulti ka nevajag pa nakti atstāt telefonu pie lādētāja.

    Akumulators noveco no lietošanas. Tas ir tāpat kā automašīnas riepas nodilst no lietošanas. Ir veidi kā tos procesus nedaudz aizkavēt, bet beigās tik un tā pēc pāris gadiem nākas nomainīt.

    Mahmudak, nu pasaki kāda jēga lādēt akumulatoru tikai līdz 80%? Tev tad jau uzreiz ir telefons ar akumulatora ietilpību vien 80% no nomināla. Ja lādēsi līdz 100% tad tev būs telefons ar 100% akumulatora ietilpību, kas līdz 80% ietilpībai degradēsies vien pēc 3 gadiem. Pēc 3 gadiem nevis šodien! Es saprastu ka ir vērts taupīt akumulatoru ja tas ir pēdējais akumulators pasaulē šai ierīcei, piemēram kāda no Siemens telefonu prototipiem. Bet es pat savam Note4 nopirku pavisam jaunu akumulatoru no Polarcell un viņš ir labāks nekā oriģinālais bija savos jaunības gados. Šāda veida Kakubattery aplikāciju veidotāji turpina izplatīt šādus mītus lai lūzeri saviem aparātiem liktu virsū šādas aplikācijas un aplikāciju izstrādātāji pelnītu ar reklāmām.

  3. Lielākā daļa raksta ir slima suņa murgi. Izņemot Gūgla un Samsūnga teikto. Šūltem vispār demence un divdesmit gadus vecas informācijas sagremošanas traucējumi. Vēl baterijas atmiņu varēja pieminēt, tad vispār būtu pilns rublis. Tur vismaz vecums palīdzēja. Man visu nakti pie lādētāja, gadiem ilgi un kalpo gadus 8-10 kamēr citas problēmas izbeidz darbību. Litija baterijas nav viena veida, tāpat neviens mūsdienu lādēšanas kontrolieris tās netura savienotas ar lādētāju visu laiku vienādi, tā vēl mašīnas aķi varētu turēt, un i to var sabojāt ja nesajēdz ko slēdz klāt. Ja telefonu baterijām tas būtu manuāli jākontrolē, tad tās kalpotu pāris dienas.
    Pirms tulkot šitādus rakstus no Kosmopolitēna un tamlīdzīgas konsistences pļūtītavām, vajag vismaz ar tēmu iepazīties, pāris lapas kādā Batteryuniversity izlasīt.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt