Lidmašīnas režīma beigas? ES atļaus zvanīt lidojuma laikā

Eiropas Savienības (ES) aviosabiedrību pasažieri drīzumā varēs pilnvērtīgi izmantot savus tālruņus debesīs.

Eiropas Komisija nolēma, ka aviosabiedrības var nodrošināt 5G tehnoloģiju lidmašīnās līdztekus lēnākiem mobilajiem datiem. Tas varētu nozīmēt, ka lidotājiem vairs nebūs nepieciešams ieslēgt tālruni lidmašīnas režīmā, lai gan nav skaidrs, kā tas tiks īstenots.

Termiņš, līdz kuram dalībvalstīm 5G frekvenču joslas ir jādara pieejamas lidmašīnām, ir 2023. gada 30. jūnijs. Tas nozīmē, ka cilvēki lidojuma laikā varēs izmantot visas tālruņa funkcijas – zvanīt, kā arī izmantot lietojumprogrammas, kas straumē mūziku un videoklipus, kas prasa daudz datu.

ES iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons sacīja, ka šis plāns “ļaus sniegt inovatīvus pakalpojumus cilvēkiem” un palīdzēs Eiropas uzņēmumiem attīstīties. “Kad runa ir par iespējām, ko piedāvā īpaši ātrs un jaudīgs savienojums, debesis vairs nav robeža,” viņš teica.

Lidmašīnas režīma beigas?

ES Komisija kopš 2008. gada ir rezervējusi noteiktas frekvenču joslas lidmašīnām, ļaujot dažiem pakalpojumiem piedāvāt piekļuvi internetam gaisā. Taču šis pakalpojums vēsturiski ir bijis lēns, jo tā sniegums bija atkarīgs no aprīkojuma, kas savieno cilvēkus ar satelītu starp lidmašīnu un zemi.

Jaunā sistēma varēs izmantot daudz lielākus lejupielādes ātrumus, ko nodrošina 5G, kas saskaņā ar mobilo sakaru tīkla EE datiem var pārsniegt 100 Mb/s, ļaujot filmu lejupielādēt tikai dažu minūšu laikā.

Apvienotās Karalistes Lidojumu drošības komitejas izpilddirektors Dai Vitingems BBC sacīja, ka lidmašīnas režīms ir vēsturiski svarīgs, jo trūkst zināšanu par to, kā mobilās ierīces ietekmē lidmašīnas. “Pastāvēja bažas, ka tās varētu traucēt automātiskās lidojuma kontroles sistēmas,” viņš stāsta. “Pieredze liecina, ka traucējumu risks ir ļoti neliels. Ieteikums vienmēr ir bijis, ka, atrodoties lidojumā, ierīcēm jābūt lidmašīnas režīmā.”

ASV ir bijušas bažas, ka 5G frekvences varētu traucēt lidojumus un pat potenciāli radīt kļūdainus augstuma mērījumus.

Avots: BBC News

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt