Huawei skaidro izplatītākos mītus par 5G

Cilvēki jau izsenis ar skepsi un aizdomām ir uzlūkojuši jauno un nezināmo, tas attiecas arī uz tehnoloģijām.

Arī šobrīd, pasaulē ienākot 5G un mākslīgajam intelektam, apkārt virmo aizvien vairāk mītu un puspatiesību, kas raisa vēl lielāku neizpratni sabiedrībā, tā vietā, lai palīdzētu šīs inovācijas izprast. Huawei korporatīvās komunikācijas viceprezidents Glens Šloss skaidro publiskajā telpā visbiežāk izskanējušos mītus par 5G kvalitāti un drošību.

Huawei 5G tehnoloģija ir radīta Ķīnā, tāpēc tā nav droša

Tā kā Huawei ir globāls uzņēmums, kas darbojas 170 valstīs, svarīgi ir uzsvērt, ka 5G tehnoloģiju ir izstrādājuši pētnieki no visas pasaules – Eiropas, Kanādas, Āzijas un, jā, arī no Ķīnas. Lai padarītu 5G drošāku par iepriekšējiem risinājumiem, pētniecībai un attīstībai tika veltīti 10 gadi, kā arī ieguldīti lieli finanšu līdzekļi. Tā, piemēram, 2018. gadā uzņēmums pētniecībā un attīstībā investēja 14,3 miljardus ASV dolāru. Tas ir daudz vairāk, nekā togad iztērēja Apple, Intel vai Cisco, tas ir arī par 30% vairāk nekā pētniecībai un attīstībai atvēlēja Ericsson un Nokia.

Izzudīs robeža starp pamattīklu un pārējiem tīkla elementiem

Tiek uzskatīts, ka līdz ar 5G ieviešanu zudīs robeža starp pamattīkla jeb kodola (Core) un pārējiem (non-core) tīkla elementiem. Patiesībā 5G tīklā šie elementi joprojām būs nošķirti, taču pats tīkls kļūs 100 reizes ātrāks nekā 4G. Bāzes stacijas darbojas ārpus pamattīkla tā sauktajā radio piekļuves tīklā (Radio Access Network – RAN). Huawei bāzes stacijas uztvers viedtālruņu, planšetdatoru un citu ierīču radītos radio signālus, nosūtot tos uz pamattīklu. Tradicionālā drošības prakse RAN tīklu nodala no galvenā pamattīkla, kura uzdevums ir šifrēt datus, autentificēt lietotājus un virzīt datu plūsmu. RAN, savukārt, tikai pārsūta datus, taču nevar nolasīt informāciju par lietotāju. Ir taisnība, ka, lai radītu lielāku ātrumu un mazinātu kavēšanās laiku, 5G tuvina skaitļošanas resursus tuvāk tīklam. Tomēr pamattīkla resursi būs šķirti no RAN, un uz tiem attieksies visi pamattīkla stingrie drošības protokoli. Šī prakse tikusi piekopta jau 4G tīklā, tā tiks saglabāta arī 5G.

Huawei varēs piekļūt 5G tīkla datiem

Pastāv viedoklis, ka gadījumā, ja nepastāvēs robežas starp pamattīklu un pārējiem elementiem, Huawei būs pieeja pilnīgi visiem tīkla datiem. Taču realitātē Huawei izgatavo tikai aprīkojumu, kas ļauj tīklam darboties, līdz ar to Ķīnas uzņēmumam nav iespējas redzēt datus, bet pat, ja būtu – kompānija tāpat tos nespēs izlasīt, jo tie tiek šifrēti. 5G var nosaukt par neieņemamu cietoksni, telekomunikāciju “Fort Knox”, jo visi tīklā pieejamie dati tiek šifrēti. Ikviena lietotāja identitāte un atrašanās vieta tiek aizsargāta jau no brīža, kad tiek veidots mobilais savienojums. Kvantu datoram būtu nepieciešami miljons gadu, lai šo sistēmu uzlauztu.

Ir normāli just bažas, saskaroties ar jaunākajām tehnoloģijām, taču nevajadzētu pārspīlēt – ir jāmēģina izprast to būtību. Katra nākamā tehnoloģijas paaudze ir drošāka par iepriekšējo. Neļausim bailēm noteikt mūsu attieksmi pret ko tādu, kas varētu padarīt pasauli labāku. 5G būs īpaši ātrs un mainīs veidu, kā mēs mijiedarbojamies ar tehnoloģijām. Tas ir globāls, tas ir uzticams, un tas ir drošāks kā jebkad,” savās domās dalās G. Šloss.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Diršana un pļūtīšana no Hujaves puses. Galvenais 5G drošības apdraudējums ir speciāli mentiem paredzētie backdoor, kas eksistē visos mobilo sakaru tīklos. Galvenais cepiens ir par to, ka šo backdoor izmantos ne tikai konkrētās valsts musari, bet arī ķīniešu komuņagu spiegi.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt