Londonas policija izvietos sejas atpazīšanas kameras, lai efektīvāk ķertu noziedziniekus

Cilvēka privātās telpas trūkums: Nav noslēpums, ka privātums un anonimitāte dažās pasaules daļās ir kļuvusi par pagātni. Tas ir īpaši novērojams tādās valstīs kā Ķīna, kur neprātīga, gandrīz distopisks novērošanas līmenis ir norma. Tomēr, labākā vai sliktākā gadījumā, vairākas no šīm tehnoloģijām drīz tiks implementētas Londonas ikdienā.

Kā piektdien ziņoja The Guardian, Londonas Metropoles policija plāno turpmākajā nākotnē sākt izmantot live facial recogition (sejas atpazīšanas) kameras pilsētas ielās. Galvenā funkcija šīm kamerām būtu palīdzēt virsniekiem noķert aizdomās turamos vai noziedzniekus, kuri atrodas “individuālajā uzraudzības sarakstā. ”

Policijas mērķis ir izmantot kameras, lai atrastu vardarbīgus vai citādi bīstamus noziedzniekus, taču dati par visiem nevainīgajiem pilsoņiem, kuru sejas arī tiktu noskenētas, acīmredzot tiks automātiski dzēsti ”dažu sekunžu laikā. Pēc The Guardian teiktā, kameru efektivitāte mērāma aptuvi 70 procents, atrodot un atpazīstot meklētos aizdomās turamos, un 80 procentu policijas aptaujāto cilvēku atbalsta to eksistenci.

Metropoles policija uzsver, ka sistēmas testēšanas laikā, tā nepatiesi identificējušas tikai vienu cilvēku no tūkstoša kā aizdomās turamo, taču realitātē sagaidām, ka ikdienā rezultāti var atšķirties.

Vairāki kritiķi gan norāda, ka šāda veida tehnoloģijas nebūt nav ideālas. Šobrīd nevaram konkrēti spriest par Metropoles policijas spēkā īpašo sejas atpazīšanas sistēmas ieviešanas efektivitāti, taču lūkojoties uz iepriekšējiem tehnoloģiju piemēriem šajā nozarē, Amazon “Rekognition”, bieži  atpazinusi nepatiesus cilvēkus kā noziedziniekus.

Pat ja šīs kameras varētu strādāt ar simtprocentīgu panākumu līmeni, to izvietošana pilsētā, joprojām tiks sagaidīta ar zināmi stingru privātuma tiesību aizstāvju pretestību. Šīs ziņas jau ir izsaukušas vairākas asas debates sociālajos medijos. Daudzi uzdod jautājumi sev, vai kompromitēt savu anonimitāti ir vērts papildu drošībai, ko šīs sejas atpazīšanas kameras varētu sniegt.

Avots: Tech Spot

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt