Microsoft nopircis atvērtā koda programmu glabātuvi GitHub

Pēc Microsoft vadītāja Satjas Nadellas iniciatīvas Redmondas kompānija iegādājās atvērtā koda programmu repozitoriju GitHub, kas vienlaikus ir arī  programmētāju forums un savdabīgs sociālais tīkls izstrādātājiem. Vēl 2016. gadā GitHub līdzdibinātājs Chris Wanstrath šādu iespēju kategoriski noliedza, jo “kompānija augstu vērtē savu neatkarību un negatavojas kādam pārdoties”. Tomēr lielā dolāra kārdinājums darīja savu plus vēl regulārie zaudējumi, un pārdošanas līgums 7.5 miljardu USD apmērā ir parakstīts. Ko īsti Redmonda gatavojas darīt ar pirkumu, un kādas pārmaiņas gaidāmas – vēl īsti nezinām. Par GitHub jauno CEO nozīmēts Microsoft viceprezidents Nets Frīdmans.

Atšķirībā no Stīva Balmera Microsoft vadīšanas gadiem Satjas Nadellas politika ir gluži pretēja – atvērtā koda programmatūrai iedegta zaļā gaisma. 2016. gadā Microsoft iestājās Linux attīstības konsorcijā, bet vēlāk populāros Linux distributīvus iekļāva savā “programmu veikalā” Windows Store. Nadellas stratēģija par Microsoft attālināšanu no totālās Windows OS atkarības un pieslēgšanos plašajiem Linux projektiem nes augļus un tagad kompānijā ieinteresēti par sadarbības pastiprināšanu ar augošo atvērtā koda komūnu.

GitHub ir pasaulē lielākā tiešsaistes programmatūras glabātuve, kuras pakalpojumus lieto vairāk nekā 28 miljoni izstrādātāju, kuri kopsummā tur izvietojuši  80 miljonus atvērtā koda projektu. Bez tam GitHub lieto 1,5 miljoni firmu, ieskaitot Apple, Amazon un Google. Redmonda ir līdere GitHub’ā pārstāvēto izstrādātāju skaita ziņā – viņiem tur ir savs repozitorijs Microsoft VSCode.

 

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

5 Responses

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt