Microsoft strādā pie sava “Steam” un jaunām spēļu konsolēm

Ikgadējā videospēļu izstādē E3 2018 interesantus jaunumus paziņoja Microsoft Xbox struktūrvienības vadītājs Fils Spensers. Jau janvārī Redmonda iegādājās spēļu studiju PlayFab, kas specializējas uz straumēšanas spēlēm. Tagad paziņots, ka pirks vēl četras videospēļu kompānijas un uz to bāzes izveidos piekto. Bez tam tiks veidots straumēšanas serviss, līdzīgs Steam, un spēlēt varēs ne tikai uz Xbox,  bet arī PC, planšetēm, TV papildierīcēm un viedtālruņiem. Microsoft videospēļu lauciņā vēlas sekmīgi konkurēt ar tādiem nozares milžiem kā Sony.

“Mūsu mākoņtehnoloģiju inženieri veido tīklu spēļu pārraidei ar straumēšanas paņēmienu, lai konsoļu līmeņa spēlēm varētu piekļūt no jebkuras ierīces,” tā to raksturoja F. Spensers.

Ubisoft līdzdibinātājs Yves Guillemot gan bilda, ka nākamā konsoļu paaudze varētu kļūt pēdējā. Ātra mākoņservisu attīstība plus kvalitatīva datu pārraide  samazina aparatūras prasības  jebkuriem gala termināļiem  – vai tie būtu datori, spēļu konsoles vai viedtālruņi. Tāpēc drīzumā labākās spēles būs pieejamas jebkuram. Tā vai citādi, bet vismaz  5-10 gadi  spēļu konsolēm vēl atlikuši.

Pie Xbox pēcteču arhitektūras inženieri jau strādājot. Bija dzirdētas baumas par jauno Sony konsoli, kam jāaizstāj PlayStation 4, bet par nākotnes Xbox vēl ne vārda. Redmondai gan šis process norit lēni, jo Xbox One X iznāca tikai pirms gada.  Tāpēc drīzumā uz Xbox Next prezentāciju (jeb Scarlett, kā projektu nosaukuši uz izstrādes laiku) varam necerēt.

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt