reCAPTCHA 3 – vairs nenāksies minēt mīklas

Google sācis nākamās paaudzes pretrobotu aizsardzības reCAPTCA 3 publisko testēšanu. Lai aizsargātu savu blogu pret piespamošanu, vairs nevajadzēs likt komentētājiem atķeksēt bildītes ar auto, ceļa zīmēm vai māju numuriem.  reCAPTCA 3 izmantos Googles par mums savāktos iepriekšējo dienu datus, lai pēc tiem noteiktu – Tu esi robots vai cilvēks. Īpašu vērību piegriezīs tādam cilvēciskajam faktoram kā peles kursora kustībām vai teksta ievadei. Katrā ziņā projekta autori apgalvo, ka būšot iespēja noteikt botus ar 99.98% ticamību. Jau tagad ir iespējams patestēt reCAPTCHA 3 un pieslēgt savai mājas lapai, ja to apsēduši boti.

CAPTCHA nosaukums ir vienkāršs vārdu saīsinājums Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart jeb Automatizēts publisks Tjūringa tests lai atšķirtu datorus no cilvēkiem. Uz tā bāzes 2007. gadā radās mūsdienās pazīstamā  sistēma reCAPTCHA, kas bāzējās uz attēlu atpazīšanu. Sākumā lika atšifrēt izkropļotu tekstu, kas izsauca pamatotus lietotāju protestus, jo ķeburi dažkārt patiešām nebija salasāmi. Vēlāk, 2012. gadā, lika atšifrēt nofotografētus skaitļus – piemēram  namu numura zīmes. 2014. gadā parādījās testi, kuros vajadzēja atzīmēt vienādus objektus, piemēram: “Atzīmē visus attēlus, kuros redzami autobusi.” Protams, ka tas radīja problēmas cilvēkiem ar īpašām vajadzīgām – īpaši vājredzīgiem.

Tāpēc tagad būs sistēma, kur lietotājam nebūs jādara nekas. Vienīgi, ja radīsies pamatotas aizdomas, ka esi robots – piedāvās atrisināt īpaši sarežģītas mīklas.

 

 

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 Responses

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt