Satelītu uzņemtās kartes liecina par krasu Ķīnas piesārņojuma kritumu pēc COVID-19 karantīnas

Ķīnā kopš valsts cenšas apturēt COVID-19 vīrusa izplatību, ir ievērojami samazinājies piesārņojums. No NASA un Eiropas Kosomsa Aģentūras satelītu iegūtajiem datiem ir izveidotas kartes, kas parāda, cik ļoti ir samazinājies slāpekļa dioksīda daudzums pēdējā mēneša laikā.

Slāpekļa gāze jeb CO2 ir viela, kas rodas degot degvielai. Kartēs attēloti slāpekļa dioksīda līmeņi Uhaņā no šī gada 1. janvāra līdz 25 februārim.  Reģioni, kas iekrāsoti oranžās un brūnās krāsās, norāda uz augstu piesārņojošo vielu koncentrāciju 2019 gada sākumā. Tā paša reģiona kartēs šogad ir redzama liela krāsu atšķirība – tās ir zilos toņos, kas nozīmē daudz mazāku piesārņojuma daudzumu.

Lai gan piesārņojums parasti samazinās ķīniešu jaunā gada laikā, zinātnieki apgalvo, ka šogad redzamais ir liela atšķirība. Fei Liu Nasa pētniece min, ka šī ir pirmā reize, kad redzējusi tik krasu atšķirību piesārņojuma daudzumā. Straujais emisiju kritums ir mazāks, kāds tika novērots 2008. gada finanšu krīzes laikā.

Jaunais koronavīruss Uhaņā pirmo reizi parādījās decembra beigās. Janvārī pilsētā tika ieviesta karantīna – tika slēgtas lidostas, vilcienu stacijas, apturēta ražošana.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt