Sony paziņo par trīs jauniem Xperia sērijas viedtālruņiem

Sony Xperia

Sony šodien izziņo trīs jaunus telefonus – Xperia 1 III,  Xperia 5 III un Xperia 10 III. Tāpat kā vairums ražotāju pēdējā laikā, arī Sony izlēmis vislielāko fokusu likt uz viedtālruņu kamerām. Šie jaunie Sony Xperia viedtālruņi ir  “pasaulē pirmie viedtālruņi ar maināmu telephoto objektīvu un Dual PD sensoru”, kā arī tie saņēmuši uzlabojumus savai jau tā ātrajai un visai precīzajai auto fokusa sistēmai.

Viedtālruņiem ir standarta specifikācija, ko varētu sagaidīt no Andoid augstākās klases un vidus klases viedtālruņiem: trīs kameras aizmugurē, Snapdragon 888 (Xperia 1 III, Xperia 5 III) un Snapdragon 690 (Xperia 10 III) procesori un, protams, arī 5G atbalsts.

Viedtālruņiem saglabāts arī Xperia sērijai tik ierastais dizains. Šoreiz tas pat vairāk ir pietuvināts pirmajam šīs sērijas viedtālrunim – Xperia 1. Viedtālruņi ir salīdzinoši gari, bet šauri ar vairākiem nelieliem izliekumiem, kas piedod tiem visai mūsdienīgu izskatu.

Lai popularizētu Xperia sēriju, Sony ir ieviesis arī citu specifikāciju, kas nav iekļauta visos augstas klases Android viedtālruņos. Xperia 1 III ir saņēmis 4K OLED ekrānu ar 120 Hz atsvaidzināšanas ātrumu, 2 par 40% skaļākus skaļruņus un iespēju darboties ar Sony 360 Reality Audio formātu.

Sony ir arī ieviesis īpašu režīmu USB-C pieslēgvietai, kas ļauj izmantot speciālu kabeli, lai saņemtu video signālu no SLR kameras un varētu izmantot viedtālruņa ekrānu kā monitoru. Šī funkcija visticamāk ieinteresēs tos, kas izmanto straumēšanu.

Viedtālruņiem, kā jau vairumam, būs dual-SIM vai SIM+microSD variants. Saglabāta arī iespēja izmantot vadu austiņas. Viedtālruņi saņēmuši arī bezvadu uzlādes atbalstu, mūsdienīgu 4500 mAh akumulatoru, kā arī putekļu un ūdens aizsardzību.

Un kā ar viedtālruņu ekrāniem? Arī šie viedtālruņi saņēmuši mūsdienīgue ekrānu izmērus, kurus, iespējams, dažiem būs grūti noturēt plaukstā. Xperia 1 III ir saņēmis 6.5 collu 4K ekrānu ar 120Hz atsvaidzināšanas intensitāti. Xperia 5 III ir saņēmis nedaudz mazāku 6.1 collu ekrānu un 2520 x 1080p izšķirtspēju ar to pašu 120Hz atsvaidzināšanas intensitāti. Xperia 10 III daudz neatpaliek un ir saņēmis 6 collu lielu FHD+ HDR OLED (2520 x 1080) displeju ar 120Hz atsvaidzināšanas intensitāti.

Jauno Sony Xperia viedtālruņu kameras

Kā jau iepriekš minēts, Sony vislielāko uzsvaru jaunajos viedtālruņos ir licis uz kamerām. Viedtālruņu aizmugurē tiek izmantoti 2 12MP sensori un telephoto lēcaVienīgais izņēmums ir Xperia 10 III, kuram viena no lēcām saņēmusi tos pašus 12MP, bet pārējās divas – 8MP, kā arī lielāku fokusa attālumu. Šī atšķirība varētu padarīt viedtālruni nedaudz lētāku.

Ražotājs specifikācijās norāda, ka lēcas ir 16 mm (f/2,2 ultraplata), 24 mm (f/1,7 plata) (27 mm un f/1,7  Xperia 10 III modelim) un 70 mm (f/2,3 telephoto) (54 mm un f/2.4  Xperia 10 III modelim), bet telephoto 1 III un 5 III modeļiem var sasniegt arī t/2,8 105 mm ekvivalentu. Šī papildu telehoto tālummaiņa tiek veikta, pateicoties salocītas periskopa lēcas dizainam. Xperia fiziski pārvieto lēcas elementus, lai iegūtu dažādus fokusa garumus.

Kopsavilkums

Ražotājs apgalvo, ka viedtālruņi būs pieejami vasaras sākumā. Zināms, ka Eiropā Xperia 1 III būs pieejams violetā vai melnā krāsā, Xperia 5 III – zaļā vai melnā krāsā, bet Xperia 10 III – zilā, baltā vai melnā krāsā. Lai gan vēl nav zināmas viedtālruņu cenas, spriežot pēc Xperia 1 III 12GB RAM un 256GB atmiņas, Xperia 5 III 8 GB RAM un 128GB atmiņas, Xperia 10 III 6GB RAM un 128GB atmiņasvaram noprast, ka cenas būs secīgas – no dārgākās uz lētāko.

Visas šīs funkcijas izklausās visai iespaidīgi. Atliek vien gaidīt, kad viedtālruņi būs pieejami, lai noskaidrotu, vai tie atbildīs ražotāja solītajai kvalitātei un būs piemēroti un ērti izmantojami ikdienā.

Avots: The Verge, sony.co.uk

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt