Sony veido kameras autentiskuma tehnoloģiju

Sony atklāj, ka uzsākuši “in camera authenticity technology” jeb iekš kameras autentiskuma tehnoloģijas izveidi, lai apkarotu dezinformāciju.

Uzņēmums ierakstā skaidro, ka ar ģeneratīvā MI (mākslīgā intelekta) parādīšanos, “viltoti un manipulēti attēli” ir kļuvuši par strauji augošu apdraudējumu, un tas varētu rast neuzticību ziņu portāliem. Lai cīnītos ar šo problēmu, nākamās Sony kameras būs aprīkotas ar funkciju, kas katram attēlam izveidos “dzimšanas apliecību”. Nav vēl zināms, kādi būs “dzimšanas sertifikāti” – uzņēmums ar detaļām nedalās.

Idejas rosina, ka foto failiem būs lērums metadatu, aprakstot: kad attēls tika uzņemts, vai veikti rediģējumi un kāds modelis tika izmantots. Sony atklāj, ka galvenais mērķis ir palīdzēt profesionāļiem aizsargāt savu darbu autentiskumu, papildus sniedzot ziņu aģentūrām rīku pret viltotām bildēm.

Pieejamība

Pēdējā attīstības posma laikā, Sony sadarbojās ar The Associated Press, Amerikas bezpeļņas ziņu organizācija, un Camera Bits, attēlu šķirošanas programmatūras Photo Mechanic uzņēmums. Kopīgi tie testēja autentiskuma tehnoloģiju, lai uzzinātu, cik labi tā strādā.

Diemžēl nav zināms, ar ko tas bija saistīts. Atkal – Sony diži nedalās ar detaļām, izņemot to, ka testi tika veikti pagājušajā mēnesī.

Zināms, ka digitālā paraksta funkcija tiks ieviesta caur globālu programmaparatūras atjauninājumu 2024. gada pavasarī priekš Alpha 9 III, Alpha 1 un Alpha 75 III kamerām.

Iespējams jauns trends

Ir svarīgi uzsvērt, ka Sony nav celmlauži šajā jautājumā. Oktobrī Leica atklāja savu “anti-AI” kameru – M11-P rangefinder. Katrs attēls, ko tā uzņem, ir papildināts ar Content Credential marku, kas ietver informāciju, piemēram, kurā datumā attēls tika uzņemts un kādi rediģējumi ir veikti, ja tādi ir. Ierīce gan ir padārga, šobrīd grozās ap 8245 EUR, kas limitē tās pieejamību plašākai publikai.

Par laimi katrs Sony Alpha modelis maksā daudz mazāk kā Leica kamera, padarot to par vieglāk pieejamu cilvēkiem, lai autentificētu savus darbus. Atjauninājums būs bez maksas. Tā kā Sony krietni pazemina cenas slieksni, cerams arī citi uzņēmumi izveidos savas versijas “anti-AI” kamerām, taču paliekot vidējā cenu kategorijā.

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt