Sony WF-C510: 192 grami labas mūzikas

Skaņa, komforts un estētika – trīs galvenās austiņu īpašības, ko Sony WF-C510 ir prasmīgi apvienojušas. Turklāt, šīs austiņas piedāvā šo kombināciju par pieejamu cenu.

Pateicoties Sony pārstāvniecībai Latvijā, uz apskatu esam saņēmuši jaunās, rudens sezonas WF-C510 austiņas, kuras raksturo sauklis: “Komforts un kvalitāte tavā kabatā.” Vai tas atbilst realitātei? Jā, patiešām! Sony ir radījis produktu, kas ir ne tikai kompakts, bet arī apveltīts ar iespaidīgu veiktspēju.

Sony WF-C510 dizains

Sony uzlādes futlāris ir ļoti vienkārša dizaina – garens ar noapaļotiem stūriem. Uz vāciņa ir iegravēts ražotāja logotips, savukārt apakšējās daļas priekšpusē ir indikācijas gaisma. Uzlādes kārbas aizmugurē novietots USB-C uzlādes ports un poga

Kastītes iekšpusē atrodams austiņu pāris. Tām nav nelielas kājiņas, jo to dizains paredz, ka tās cieši ieguļ ausī un to pilnībā aizpilda. Personīgi es dodu priekšroku austiņām ar kājiņu, taču, izmantojot šīs ilgāku laiku, sapratu, ka arī šis risinājums ir gana ērts. Par ikdienas lietošanu pastāstīšu nedaudz vēlāk.

Austiņas ir pieejamas četrās krāsās – dzeltenā, zilā, baltā un melnā. Mūsu apskatam saņēmām baltās krāsas versiju, kas piestāv jebkuram stilam!

WF-C510 skaņas kvalitāte

Pirmkārt, austiņām ir pieejams viens skaņas kontroles režīms — Ambient Sound. Šo režīmu ir ieteicams izmantot, ja atrodaties publiskās vietās, īpaši uz ielas. Lai gan austiņām nav trokšņu slāpēšanas funkcijas, izslēdzot Ambient Sound režīmu, tiek panākts efekts, kas ir līdzīgs trokšņu slāpēšanai.

Ja austiņas tiek lietotas vidē, kur nepieciešams komunicēt ar apkārtējiem, Ambient Sound (ASM) režīmu var pielāgot, mainot dzirdamības līmeni. Pieejams arī Voice Passthrough režīms, kas, apslāpējot pārējos trokšņus, ļauj dzirdēt apkārtējo balsis.

Lai pilnībā izprastu šo austiņu sniegto iespēju spektru, pārbaudīju to veiktspēju dažādos mūzikas žanros, un jāsaka – esmu patīkami pārsteigta. Ikdienā izmantoju AirPods Pro (1. paaudzes) un Sony WH-1000XM5, kas cenas ziņā ir pavisam citā līmenī. Tomēr, runājot par kvalitāti, šīs austiņas ir konkurētspējīgas. Klausoties hiphopu vai EDM, basu skaņas bija skaidri dzirdamas, turklāt nebija pārlieku izteiktas, kā tas bieži notiek ar zemākas kvalitātes skaļruņiem. Arī sarežģītākās kompozīcijās, piemēram, Bruno Furlan “Bangoloco,” katra austiņa precīzi izpildīja savu uzdevumu, skaidri atskaņojot katru skaņu.

Ikdienā neklausos mūziku uz “pilnu klapi”, taču diezgan skaļi. Nevēloties radīt diskomfortu apkārtējiem ar savu gaumi, svarīgi, lai skaņa “neceļo” ārpus manām ausīm. Šajā jomā gan austiņām nevarētu likt 5 zvaigznes, bet skaņas slāpēšana ir apmierinoša. Dziesmai skanot maksimālā skaļumā, to var dzirdēt diezgan skaidri, taču viduvējā – apkārtējie varētu arī nesadzirdēt.

Protams, izslēdzot Ambient Sound režīmu, mūzika paliek tikai klausāmāka un pilnīgāka. Lai atslēgtos no ārpasaules un maksimāli izbaudītu skaņdarbu, ikdienā visbiežāk izvēlos tieši šo režīmu.

Kā jau visas Sony austiņas, arī šīm var izveidot sev pielāgotus iestatījumus, tādēļ tam iesaku izmantot Sony Headphones lietotnes Equalizer sadaļu. Ja runājam par zvanu kvalitāti, tad saņēmējs vēstīja, ka dzirdamība ir skaidra un laba. Tomēr, ja fonā runā vēl kāds vai atskan citas skaņas, jārēķinās, ka arī tās būs dzirdamas.

WF-C510 ikdienas lietošana

Lai savienotu austiņas, nepieciešams lejupielādēt Sony lietotni. Izņemot tās no uzlādes kārbas un uzspiežot pogu, ierīce aši savienosies ar, piemēram, viedtālruni.

Austiņas var savienot ar divām ierīcēm vienlaikus, ko var apskatīt pirmajā sadaļa – Status. Pēcāk, dodoties uz skaņas sadaļu, iespējams pārslēgt skaņas kontroles, pielāgot EQ, kā arī 360 Reality Audio.

Sistēmas ailē katrai austiņai var iestatīt savu funkciju, piemēram, pārslēgt dziesmu vai režīmu. Starp citu, šīm austiņām nav skārienjūtīgi sensori, tāpēc, lai veiktu darbību, nepieciešams spiest podziņas. Tās gan lieliski saplūst ar dizainu, tāpēc ir nemanāmas. 

Testējot austiņas, viedoklis dalījās par to izteikti vieglo svaru. No vienas puses, pārāk vieglas austiņas var radīt asociācijas ar lētu produktu, taču, no otras puses, to vieglums ir ļoti praktisks. Austiņas var ērti ievietot bikšu kabatā, neradot diskomfortu. Galu galā secinu, ka vieglums ir priekšrocība.

Protams, kā jau lielākai daļai in-ear austiņu, komplektu papildināja dažāda izmēra uzgaļi. Tie lieliski ieguls ausī, izslēdzot nevēlamus trokšņus un ļaujot baudīt pilnvērtīgu mūziku. Diemžēl gan komplektā nenāca USB-C lādētājs. Lai gan mūsdienās katrā mājas nostūrī kāds mētājas, iespējams, citam nāksies veikt papildus pirkumu.

Ierīci galvenokārt izmantoju sportojot vai ikdienas gaitās. Tās ir kļuvušas par lielisku sabiedroto ne tikai IPX4 ūdensizturības reitinga dēļ (varu svīst, cik vēlos), bet arī izmēra dēļ. Austiņas ir tik vieglas, ka tās netraucē, un, pat veicot ātrākus vingrinājumus, tās paliek droši vietā, neradot neērtības.

Tehniskā specifikācija 

Svars4.6g x 2 (ar uzgaļiem)
31g (futlāris)
Izturība pret šļakatām, ūdeni, putekļiemIPX4
Uzlādes iespējasUSB-C
Uzlādes laiks 1.5 stundas (austiņas)
3 stundas (uzlādes futlāris)
Akumulatora darbības laiksLīdz 8 stundām (ar ASM)
Līdz 11 stundām (bez ASM)
Darbības atttālums10 metri
SavienojamībaBluetooth Specification Version 5.3
RežīmiAmbient Sound Mode (ASM)
KomplektācijaUzlādes futlāris
Hibrīda silikona austiņu uzgaļi
Pamācība
Garantija

Kopsavilkums 

Varu droši teikt, ka šo austiņu tests manās ikdienas gaitās bija patīkams. Tās ir ērtas, nodrošina labu skaņas kvalitāti un saglabā estētisku izskatu. Turklāt vasaras dienās, kad WH1000-XM5 austiņas liek svīst visai galvai, šīs ir lieliska alternatīva, piedāvājot līdzvērtīgu pieredzi.

Sony piedāvā austiņas par aptuveni 59 EUR, kas, manuprāt, ir adekvāta cena. Ņemot vērā visus iepriekš minētos faktorus un pievienojot tiem arī ierīces ilgo akumulatora darbības laiku, nav šaubu, ka tās varētu kļūt par favorītu budžeta klasē.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt