Vai Īlons Masks tikko pats sevi atlaida? Twitter lietotāji kādā aptaujā balso par izpilddirektora atbrīvošanu no amata.
Saskaņā ar pirmdienas rītā publicētajiem rezultātiem vairāk nekā puse no 17,5 miljoniem Twitter lietotāju, kuri piedalījās aptaujā, kurā tika jautāts, vai Īlonam Maskam vajadzētu atkāpties no sociālā medija platformas vadītāja amata, nobalsoja par to, lai viņš to izdarītu. Aptuveni 57,5 % nobalsoja “jā”, bet 42,5 % nobalsoja “nē” pret Maska atkāpšanos no mikro blogošanas platformas vadītāja amata pēc tam, kad miljardieris pats svētdien savā Twitter kontā sāka aptauju.
Ne Twitter, ne Masks uzreiz publiski neatbildēja, vai atkāpsies no amata, taču sākotnēji paziņoja, ka viņš ievēros rezultātus.
Should I step down as head of Twitter? I will abide by the results of this poll.
— Elon Musk (@elonmusk) December 18, 2022
Tikmēr daudzi lietotāji, šķiet, ar aizturētu elpu gaidīja viņa atbildi. “Tātad… atā?” publicēja kāds lietotājs “Vai tas nenozīmē, ka uzreiz? Varbūt pēc 3, 6, 9 mēnešiem?” jautāja cits.
So…Bye?
— David Valcin (@filthymcnasty) December 19, 2022
Tagad, 21. decembrī jaunā Twitter ierakstā, Īlons Masks raksta, ka atkāpsies no amata līdz ko atradīs kādu, kas būtu tam piemērots. Pēc tam izpilddirektors plāno būt programmatūras un serveru nodaļas vadītājs.
I will resign as CEO as soon as I find someone foolish enough to take the job! After that, I will just run the software & servers teams.
— Elon Musk (@elonmusk) December 21, 2022
Šis solis, lūdzot lietotājus paust savu viedokli, ir saistīts ar Maska konfliktiem ar dažiem lietotājiem vairākās jomās. Tostarp viņš atzina, ka ir kļūdījies, ieviešot jaunus runas ierobežojumus, kas aizliedz pieminēt konkurējošās sociālo mediju vietnes. Vēl vienā nozīmīgā Twitter politikas izmaiņā uzņēmums paziņoja, ka lietotāji vairs nevarēs pievienot saites uz Facebook, Instagram, Mastodon un citām platformām, kuras uzņēmums raksturoja kā “aizliegtas”.
Šis lēmums uzreiz izraisīja tik lielu kritiku, tostarp no Maska iepriekšējiem aizstāvjiem, ka viņš apsolīja vairs neveikt nekādas būtiskas politikas izmaiņas bez lietotāju aptaujas tiešsaistē. Starp aizliegtajām platformām nonāca Facebook, Instagram un jaunizveidotie konkurenti Mastodon, Tribel, Nostr, Post un bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa Truth Social. Twitter nesniedza paskaidrojumu, kāpēc melnajā sarakstā tika iekļautas šīs septiņas vietnes, bet ne citas, piemēram, Parler, TikTok vai LinkedIn.