iPhone lietotne X, iespējams, nopludina klientu datus

Ja regulāri apmeklējat lietotni X caur savu iPhone vai iPad, iespējams, neapzināti dalāties ar saviem privātajiem datiem. 

Savas bažas pauž divi iOS izstrādātāji un drošības pētnieki. Pēc izmēģinājuma, viņi novērojuši, ka X aplikācija priekš iOS turpina nosūtīt medijam ziņas par misēkļiem pat, ja lietotāji norādījuši, ka nevēlas ar to dalīties. 

Šī nav pirmā reize, kad abi atklājuši drošības trūkumus, kas saistīti ar Apple ierīcēm un to lietotnēm. 2022. gadā viņi ziņoja par datu noplūdi, ja izmantoti VPN pakalpojumi ar iOS 16.

X privātuma kļūme

X priekš iOS ir iespēja izvēlēties ziņas par kļūmēm nenosūtīt. Nu, tā ir bezjēdzīga. Lietotne turpina dalīties ar tāda veida ziņas pat, ja funkcija ir izslēgta,” raksta Tomijs Misks, izstrādātājs un drošības pētnieks. 

Ja lietotnē dosieties uz iestatījumu sadaļu, varat veikt izvēli, vai vēlaties sociālā medija nodrošinātājam nosūtīt ziņas par kļūmēm vai nē. Tā vismaz tiek apgalvots. 

Atradēji savā YouTube kanālā augšupielādējuši video, kur parādīts, kā aplikācija X turpina dalīties ar datiem, neskatoties uz funkcijas izslēgšanu. 

Atbildot uz bažīgu komentāru, vai tādas pašas problēmas skar X lietotni datoriem, viņi atbild, ka MacOS versija vēl nav atjaunota, tāpēc lietotnei saglabājies iepriekšējais nosaukums – Twitter

Kā Apple apraksta bloga ierakstā, ziņas par kļūmēm ietver sekojošo informāciju – kā lietotnes darbība tika pārtraukta un pilnu pavediena izsekošanu, kas uzrāda kodu, kas darbojies kļūmes brīdī. 

Iespējams, tas nemaz neizklausās pēc okšķerēšanas, taču, ja Apple Store atrod lietotni X, var manīt, ka ar lietotājam piesaistītie dati arī ietver lietošanas datus un diagnostikas informāciju.

“Tieši tāpēc mēs izvēlamies to funkciju izslēgt. Taču par pārsteigumu tā izrādās bezjēdzīga,” atzīst Misks. 

Avots: TechRadar

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt