Twitter saglabā privātās ziņas pat tad, kad tās ir izdzēstas

Ticis izziņots, ka Twitter saglabā visus ierakstus, kas vietnē tiek veikti, ieskaitot dzēstas privātās ziņas un nobloķēto kontu ierakstus.

TechCrunch sestdien ziņoja, ka drošības testētājs Karans Saini arhīvā atradis vairākus ierakstus, kas Twitter vietnē kādreiz rakstīti, bet kuru konti jau ilgu laiku ir izdzēsti. Jau pirms gada K. Saini ziņojis par līdzīgu kļūdu, kas viņam, izmantojot noteiktas programmas, ļāva redzēt privātās ziņas pat tad, kad tās bija izdzēsis gan saņēmējs, gan sūtītājs. Twitter šādi funkcionējis un datus saglabājis jau vairākus gadus, tādēļ, apejot dažus tā mehānismus, ikviens vēl joprojām var iegūt informāciju par bloķētiem vai dzēstiem lietotāju kontiem.

Balstoties uz K. Saini teikto, tiek pieņemts, ka šī varētu būt funkcionāla kļūda nevis nepietiekama drošības sistēma. Šī problēma ir nopietna, jo žurnālisti un aktīvisti var piekļūt kontiem vai ierakstiem, kas kādreiz dzēsti vai bloķēti kādu iemeslu dēļ.

Twitter privātuma politikā ir minēts, ka ikviens, kas vēlas pamest vietni var deaktivēt vai izdzēst savu kontu un 30 dienu laikā no konta dzēšanas brīža visi personas ieraksti un dati tiks neatgriezeniski dzēsti.

Twitter paziņojis, ka problēma tiks izskatīta un risināta.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt