Dzīvesstils Veselība

Lai cīnītos pret klimata pārmaiņām, Google tiecas likvidēt “oglekļa mantojumu”

Pirms kāda laika Microsoft apņēmās līdz 2050. gadam novērst piesārņojumu, ko tas rada atmosfērā, emitējot tajā oglekļa dioksīdu. Neilgi pēc tam uzņēmums Google paziņoja, ka to jau ir paveicis. Pirmdien Google kādā bloga rakstā minēja, ka jau ir likvidējuši visu uzņēmuma radīto “oglekļa mantojumu”.

Oglekļa dioksīds, kas Zemes atmosfērā var ieslodzīt siltumu no Saules, veido procesu, ko sauc par siltumnīcas efektu. Tas tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem klimata pārmaiņu iemesliem. Google apgalvoja, ka 2007. gadā tas kļuvis par oglekļa ziņā neitrālu uzņēmumu, kas nozīmē, ka tas kompensē ar savām darbībām saistītās oglekļa emisijas. Parasti tas tiek darīts ieguldot tādos projektos kā jaunu koku stādīšana.

Uzņēmumam, kas vēlas kļūt atbildīgāks pret vidi, oglekļa emisiju samazināšana, parasti ir pirmais solis. Google jau visai sen koncentrējas un videi draudzīgām darbībām.

Ilgtspējīgi, videi draudzīgi risinājumi

Uzņēmums Google ir paziņojis arī par citiem videi draudzīgiem plāniem:

  • Līdz 2030. gadam Google darbības tiks veiktas tikai ar tādiem enerģijas avotiem (piemēram, vēja, saules), kuros nav oglekļa. Uzņēmums min, ka šis ir viens no viņu visu laiku lielākajiem videi draudzīgiem plāniem. Tā īstenošana ir visai sarežģīta. Google vien piemetina, ka ir pirmais uzņēmums, kas to gatavojas darīt un tiecās būt pirmie, kas to paveiks.
  • Pateicoties šim spiedienam, Google veicinās 5 gigavatu jaudīgu enerģijas ražošanas jaudas attīstību. Tas ir 5 miljardu ieguldījums, lai pilsētas un citas kopienas virzītos uz videi nekaitīgāku enerģijas izmantošanu.
  • Uzņēmums grasās izlaist klimata plānošanas rīkus un sadarboties ar 500 valdībām, lai, sākot ar 2030. gadu, samazinātu oglekļa emisijas par 1 gigatonu gadā.
  • Google plāno lidostām, iepirkšanās centriem, slimnīcām, rūpnīcām un citām organizācijām piedāvāt piekļuvi mākslīgā intelekta rīkiem, lai palīdzētu samazināt apkures un dzesēšanas izmaksas. Šī tehnoloģija pašam uzņēmumam ļauj par 30% samazināt enerģijas patēriņu saviem datu centriem.

Google norāda, ka lielākā daļa uzņēmuma emisijas izlīdzināšanas pasākumi ir saistīti ar gāzēm no poligoniem un rūpnieciskām darbībām. Uzņēmums Google ir ļoti aizrauts, redzot tehnoloģiju attīstību, kas ļauj novērot klimata pārmaiņas un veidot tiem dabai draudzīgus projektus un risinājumus.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti