Jaunumi

Google Glass pievieno Meet, lai profesionāļi redzētu “ar darbinieku acīm”

Visticamāk kādu laiku vairums no mums nav dzirdējis par Google Glass brillēm. Tās parādījās pirms dažiem gadiem un visai ātri arī pazuda no redzesloka. Jau pirms gada Google Glass izstrādāja briļļu versiju uzņēmumiem (Enterprise Edition). Jaunajai versijai nu ir pievienota video tērzēšanas programma Meet, kas ļauj darba devējiem un ekspertiem redzēt ar savu darbinieku acīm, lai palīdzētu veikt sarežģītus uzdevumus.

Šo ideju patiesībā Microsoft jau izmanto kopš pašas pirmās HoloLens demonstrācijas, kurā tika parādīts, kā darbinieks salabo gaismas slēdzi caur Skype video zvanu. Taču, Microsoft ir pārtraucis savu Skype un HoloLens programmu. Tā vietā tiek piedāvāta Dynamics 365 attālinātā asistenta programma. Vairāk par Microsoft HoloLens viedajām brillēm skaties šajā video:

Savā oficiālajā blogā Google apgalvo, ka jaunā Meet funkcionalitāte ir paredzēta tikai Google Workspace (kas kādreiz tika saukts par G Suite) maksas klientiem. Ja esošie maksas klienti vēlas izmēģināt jauno Google Glass funkciju, nepieciešams pieteikties tās beta versijai. Neskatoties uz to, ka Google jau februārī uzsāka Google Glass Enterprise Edition 2, vēl joprojām ir pieejama tikai beta versija.

Gan Microsoft, gan Google jau ir piesaistījuši vairākus  uzņēmumus saviem viedo briļļu pakalpojumiem. Kā piemēru var minēt uzņēmumu Boeing, kas izmantoja Google Glass, lai lidmašīnas būvēšanas laikā papildinātu PDF montāžas grāmatas.

Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, ņemot vērā tādu konkurējošu telekonferenču platformu kā Zoom un Microsoft Team pieaugumu, arī Google ir koncentrējies uz savu pakalpojumu Meet. Nesen Google ievietoja savu video tērzēšanas platformu Gmail, laida klajā pats savu Meet konferenču telpu aparatūras komplektu un pievienoja grupas zvanus saviem Nest viedajiem displejiem.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti