Programmatūra

MacOS Monterey operētājsistēma ir pieejama lejupielādei

Apple ir paziņojis, ka jaunākā macOS versija Monterey tagad ir pieejama lejupielādei. Programmatūra ir bijusi pieejama publiskajā beta testēšanas versijā jau vairākus mēnešus, bet tagad tā beidzot ir gatava lietošanai un ir pieejama Mac lietotājiem.

Kā jau tas ir ierasts, Apple jūnijā paziņoja par savu jaunāko macOS versiju. Jaunā versija, protams, iegūst arī virkni jaunas funkcijas – iespēju iestatīt MacAirPlay mērķi, lai atskaņotu iPhone un iPad saturu, kā arī saīsnes un Apple iOS automatizācijas programmatūru. Ir veikti arī FaceTime uzlabojumi un izveidota jauna iespēja Quick Notes, kas ļaus ātri un ērti veikt piezīmes.

Diemžēl daži no Monterey  lielākajiem jaunajiem papildinājumiem, Universal Control un SharePlay, šķiet, ka nebūs pieejami uzreiz. Apple norāda, ka abas funkcijas būs pieejamas “vēlāk šajā rudenī”.

Universal Control funkcija ļauj failus ērti pārvilkt un tādejādi pārvietot dažādus failus citā Apple ierīcē. Tā ļaus arī pārvaldīt vairākas Apple ierīces, ieskaitot Mac, MacBook un iPad ar vienu peli un tastatūru. Shareplay, izmantojot FaceTime, nodrošina iespēju kopīgi klausīties mūziku vai skatīties TV šovus un filmas.

Jauno operētājsistēmas versiju varēs izmantot šādu Mac modeļu īpašnieki:

  • iMac (visu modeļi, kas ražoti 2015. gada beigās un vēlāk);
  • iMac Pro (visi modeļi, kas ražoti 2017. gadā un vēlāk);
  • Mac Pro (visi modeļi, kas ražoti 2013. gada beigās un vēlāk);
  • Mac Mini (visi modeļi, kas ražoti 2014. gada beigās un vēlāk);
  • MacBook Pro (visi modeļi, kas ražoti 2015. gada sākumā un vēlāk);
  • MacBook Air (visi modeļi, kas ražoti 2015. gada sākumā un vēlāk);
  • MacBook (visi modeļi, kas ražoti 2016. gada sākumā un vēlāk).

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti