Programmatūra

Microsoft Edge atjauninājums ļaus automātiski saglabāt paroles

Uzņēmums Microsoft gatavo atjauninājumu tīmekļa pārlūkprogrammai Edge, kas lietotājiem piedāvās uzlabotas paroles pārvaldības iespējas.

Tuvākajā laikā Edge lietotāji varēs automātiski saglabāt visas paroles pārlūkprogrammā, samazinot iespēju pazaudēt autorizācijas datus dažādās vietnēs. Lietotājiem šī jaunā funkcija būs jāaktivizē manuāli. To varēs atrast sadaļā Iestatījumi, izvēloties apakšsadaļu Paroles un pieskaroties iespējai Automātiski saglabāt paroles.

Microsoft pirmo reizi ieviesa paroļu pārvaldības funkcionalitāti savā galvenajā pārlūkprogrammā pagājušā gada janvārī, piedāvājot lietotājiem vienkāršu alternatīvu tādiem pakalpojumiem kā LastPass un Dashlane, kas maksā līdz pat 40 Eur / gadā. Paroļu pārvaldnieks interneta pārlūkprogrammā nav nekas jauns un nebijis. Piemēram, Google savā Chrome pārlūkprogrammā to jau piedāvā kopš 2015. gada.

Mērķis bija nodrošināt lietotājiem izmaksu ziņā efektīvu veidu, kā ierobežot autorizācijas datu uzlaušanas un identitātes zādzību risku. Kopš tā laika uzņēmums ir veicis vairākus pakalpojuma uzlabojumus, ieskaitot iespēju pievienot autorizācijas datus reģistram manuāli, nepiesakoties pakalpojumam.

Tagad lietotājiem tiks piedāvāta iespēja automātiski saglabāt paroles Edge paroļu pārvaldniekā. Paroļu pārvaldnieks ir viens no vairākiem veidiem, kā Microsoft mēģina aizsargāt Edge lietotājus.

Piemēram, novembrī uzņēmums izvērsa jaunu režīmu Super Duper Secure Mode, kas piedāvā lietotājiem maksimālo drošības līmeni apmaiņā pret ierobežotu veiktspēju un funkcionalitāti. Janvārī interneta pārlūkprogramma tika papildināta ar vēl vienu atjauninājumu, kas uzlaboja drošību.

Avots: TechRadar

Atbildēt

Līdzīgi raksti