Interneta pārlūkprogrammu TOP

Pareizā tīmekļa pārlūkprogramma var ievērojami mainīt jūsu ikdienas pārlūkošanu. Vai jūsu prioritāte ir ātrāka veiktspēja, labāka drošība vai lielāka elastība, izmantojot lejupielādējamus paplašinājumus. Katru gadu pārlūkprogrammu izstrādātāji cenšas pārspēt viens otru, un 2018. gads nebija atšķirīgs.

1. Mozilla Firefox

Firefox nesen ieguva lielāko atjauninājumu 13 gadu laikā, un tas ir tik iespaidīgs, ka pārlūkprogramma tiek uzskatīta par labāko pārlūkprogrammu šobrīd. Firefox vienmēr ir bijusi pazīstama ar savu elastīgumu un atbalstu paplašinājumiem, bet pēdējos gados tā bija atpalikusi no konkurentiem ātruma ziņā. Firefox Quantum, kas pirmo reizi tika izlaists pagājušajā gadā, bija pilnīgs pārlūkprogrammas koda bāzes remonts, un tagad to ātrums ir salīdzināms ar Google Chrome. Un bez slikta ieraduma patērēt pārāk daudz RAM, kad atverat pārāk daudz cilnes.

Firefox arī ir uzlabojis nopietnus punktus attiecībā uz privātumu. Mozilla ir bezpeļņas organizācija, kas nozīmē, ka viņi nav ieinteresēti apkopot savus datus, lai tos pārdotu reklāmdevējiem. Organizācija arī regulāri veic atjauninājumus, lai palīdzētu aizsargāt lietotāju privātumu, jo interneta uzņēmumi arvien vairāk pārrauga to, kā viņi izturas pret cilvēku datiem. Mozilla ietver konfidencialitātes pārlūkprogrammu, lai jūs varētu meklēt tiešsaistē bez sīkdatnēm vai citiem izsekotājiem, kuri meklē jūsu pārlūkprogrammas vēsturi. Un tam ir pop-up reklāmu bloķētāji.

Ir gan dažas lapas, kurās Chrome joprojām ir ātrāks. Bet tas, ka Firefox ir vienlīdz ātrs un nepatērē pārāk daudz ierīces resursu, ir pietiekami, lai apgalvotu, ka tas var būt labāks par Chrome.

2. Google Chrome

Chrome vienmēr ir bijis pārlūka Top saraksta augšpusē, un neviens nevar apšaubīt tās darbības ātrumu. Chrome ir arī plašākais jebkura pārlūkprogrammas paplašinājumu klāsts, ar ļoti aktīvu attīstītāju kopienu, ko atbalsta viens no pasaules lielākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem. Kā viens no mīnusiem ir tas, ka Chrome patērē diezgan daudz RAM atmiņas, īpaši, ja vienlaicīgi pārlūkprogrammā atverat pārāk daudz cilnes. Chrome ir labākais interneta pārlūks Android lietotājiem.

Ja jūs uztraucaties par jūsu tiešsaistes konfidencialitāti, pārlūkprogramma Chrome nebūs tā labākā pārlūkprogramma. Tas ir Google produkts, uzņēmums, kura maize un sviests nāk no reklāmas, un tas palīdz viņiem viegli savākt informāciju no pārlūkprogrammas. Bet, ja runa ir par lietotāja drošību, tad Chrome saņem augstu rezultātu. Chrome nesen veica virzību uz HTTPS šifrēšanas ieviešanu, lai padarītu to par standartu tīmekļa vietnēm visā internetā.

Gan Chrome, gan Firefox tagad atbalsta WebAuthn – bez paroles pieteikumus jūsu tiešsaistes kontiem, kas nākotnē varētu aizstāt parasto paroli vai divu soļu autentifikāciju, lai pieteiktos savam kontam.

3. Safari

Safari būs labākais Mac ierīču lietotājiem, jo tas ir īpaši izstrādāts Apple iekārtām. Tas ir ātrs, lai savienotu jūs ar tīmekļa vietnēm un ielādētu pilnas vietnes 2 sekunžu laikā. Safari ļauj atzīmēt iecienītākās vietnes un tajā ir lasīšanas saraksts, kurā varat saglabāt rakstus vai tīmekļa vietņu daļas, lai izlasītu tās vēlāk. Kamēr jūs lasāt rakstu, Safari ir rīks, kas izslēdz reklāmas un citus traucējumus, lai jūs varētu izlasīt tikai rakstu bez uzlecošām reklāmām vai attēliem. Safari pārlūks ir iPhone un iPad noklusējuma pārlūks, un tam ir sinhronizācija, tāpēc jebkuras izmaiņas pārlūkprogrammā būs pieejama Safari uz citām ierīcēm. Safari noklusējuma drošības iestatījumi brīdina par ļaunprātīgām vietnēm, kurām ir aizdomīgi linki vai faili, kurus var lejupielādēt. Bet tas neaptur ļaunprātīgas lejupielādes, tāpēc ir jāpaļaujas uz Mac pretvīrusu programmu, lai lejupielādēšanas laikā novērstu draudus. Šī ir viena no nedaudzajām pārlūkprogrammām, kurām ir tiešs atbalsts. Tajā ir arī lieliski tiešsaistes resursi, piemēram, apmācības un meklēšanas FAQ, lai jūs varētu atrast atbildes. Safari lietotāju forums ļauj izveidot savienojumu ar citiem lietotājiem par problēmām, kas saistītas ar Mac pārlūkprogrammu.

4. Opera

Opera ir visu laiku nepietiekami novērtēts pārlūks, kas veido tikai 1% no pārlūka tirgus. Pārlūkprogramma ir tīra, ātri palaižama, un tajā ir pieejamas bezmaksas funkcijas (VPN, Turbo režīms un reklāmu bloķētājs), kas nav pieejami konkurentos.

Ja jūs izmantojat lēnu interneta pieslēgumu, Turbo režīma ieslēgšana pārlūkprogrammā saspiež interneta datu plūsmu, maršrutējot to caur Opera serveriem un padarot pārlūkošanu ātrāku. Pārlūkprogrammā ir arī akumulatora taupīšanas režīms, kas sniedz papildus akumulatora resursu taupīšanu klēpjdatoriem vai planšetdatoriem.

5. Microsoft Edge

Microsoft Edge ir noklusējuma pārlūks, kas integrēts kopā ar Windows 10 un nav pieejams iepriekšējām Windows versijām. Microsoft Edge ir diezgan ātrs un tam ir iebūvēts labs lasīšanas režīms. Edge neatbalsta trešo pušu tīmekļa paplašinājumus, tādēļ, ja vēlaties izmantot adblocker vai valodas tulkotāju, jums ir jāatrod Microsoft izstrādāts paplašinājums vai jāizmanto cits pārlūks. Ja rodas problēmas, izmantojot Microsoft pārlūkprogrammu, varat saņemt atbalstu pa tālruni. Neviens cits pārlūka izstrādātājs nepiedāvā tālruņa atbalstu, tāpēc šī ir pozitīva iezīme. Bet kopumā visi tāpat zina, ka Microsoft Edge ir paredzēts, lai lejupielādētu Chrome, Firefox vai citu interneta pārlūkprogrammu.

Kādu interneta pārlūkprogrammu ikdienā izmantojat Jūs?

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Opera ir Chroms ar dažām pāris fīčām… tāpat, kā, piemēram, Vivaldi… tikai pēdējais ir krietni tuvāk funkcionalitātei kāda bija oriģinālajai Operai…
    ikdienā lietoju Vivaldi… un jā, šī ir Vivaldi reklāma… 😛

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt