Programmatūra

Microsoft nejauši izlaida Windows 11 neatbalstītiem datoriem

Uzņēmums Microsoft otrdien izlaida sava nākamā lielā Windows 11 operētājsistēmas atjauninājuma (22H2) gala versiju un nejauši padarīja to pieejamu datoriem, kas nav oficiāli atbalstīti.

Twitter un Reddit lietotāji ātri pamanīja kļūdu. Simtiem Windows Insiders programmas dalībnieki varēja jaunināt savus Windows 10 datorus ar vecākiem procesoriem uz Windows 11. Microsoft ir stingri noteiktas minimālās prasības jaunajai operētājsistēmai, kuru dēļ miljoniem datoru nevar iegūt jauno versiju. Šī situācija pavisam noteikti atkal interneta lietotājiem liks aktīvi diskutēt par šo Microsoft striktajiem ierobežojumiem.

Lai jauninātu savu datoru uz Windows 11, pēc uzņēmuma oficiālās informācijas ir nepieciešams dators ar procesoru, kam ir vismaz “1 gigahercs (GHz) vai ātrāks ar 2 vai vairākiem kodoliem saderīgā 64 bitu procesorā vai vienkristālshēma (System on a Chip — SoC),” bet ir arī daži izņēmumi. Lai gan jaunāko operētājsistēmas versiju ir visai viegli instalēt neatbalstītos procesoros, Windows neļauj pat Insiders testa programmas dalībniekiem oficiāli instalēt operētājsistēmas beta versiju neatbalstītos datoros, tādēļ šāda situācija no uzņēmuma puses ir visai interesanta.

Microsoft apzinās šo kļūdu un apgalvo, ka tā tiek izmeklēta.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti