Drošība Programmatūra

Microsoft Office bijis hakeru iecienītākais mērķis šogad

Datu aizsardzības programmatūra pasargā no dažnedažādām ievainojamībām un ļaunprogrammatūrām.  Apkopojot šos pasargāšanas un bloķēšanas datus, antivīrusu ražotāji var noteikt būtiskākās uzbrukumu tendences. Un dati rāda, ka gandrīz puse no visiem programmatūras uzbrukumiem bija vērsti tieši pret Microsoft Office

Šī gada pirmajā ceturksnī Kaspersky bloķēja 796.8 miljonus uzbrukumu visā pasaulē. Kaspersky Labs IT Threat Evolution atskaite uzrāda vairāk nekā 282 miljonus ļaunprātīgu URL un 179 000 ransomware uzbrukumu. Bet, ja statistiku sadala kategorijās un skatās ievainojamības caur lietojumprogrammatūrām, tad Microsoft Office ir bijis hakeru mērķis 47.15% gadījumu. Tas ir divreiz vairāk nekā 2017.gadā.

Kaspersky saka, ka MS Office popularitāti hakeru vidū iemantojis galvenokārt vienas ievainojamības dēļ –  CVE-2017-11882. Tajā tiek ekspluatēta veca ofisa komponente, Equation Editor, lai apietu drošības uzstādījumus un palaistu uzbrukumu. Šī kļūda ietekmē Word, Excel un citas lietotnes no 2007.gada līdz 2016.gada versijām.

Nākamās sarakstā ir tīmekļa pārlūkprogrammas, uz kurām tēmēti 23.5% no uzbrukumiem. Tām cieši seko Android mobilā operētājsistēma, ar 20.7% uzbrukumu. Kā par brīnumu, ārpus trijnieka palicis Adobe Flash, kurš piedzīvojis vairākas 0-day ievainojamības. Tam tikai ceturtā vieta sarakstā.

Avots

Atbildēt

Līdzīgi raksti