10 keyboard shortcuti MS Excel, kas atvieglos Tavu ikdienu

Ar MS Excel noteikti ir saskāries jebkurš, gan mācoties skolā, gan izmantojot mājās vai darbā. MS Excel ir ļoti populāra un plaši izmantota programmatūra. Vienam tā liekas sarežģīta, bet kāds cits teiks, ka tā ir ērti izmantojama. Daudzi nemaz nezina visas MS Excel iespējas un funkcijas, bet saprotams, ka ne visiem tās ir vajadzīgas. Bet šoreiz ne par MS Excel funkcijām rakstīsim. Apskatīsim MS Excel 10 keyboard shortcuts, kas iespējams varētu atvieglot ikdienu strādājot ar MS Excel. Daudzi noteikti zina CTRL + C un CTRL + V, kas ir copy / paste (kopēšana un ielīmēšana). Lielākā daļa šo kombināciju arī izmanto un ir vienīgā kombinācija ko no visām iespējamajām prot izmantot. Bet MS Excel piedāvā daudz vairāk iespēju. izmantojot saīsnes. Tās tad arī apskatīsim raksta turpinājumā.

CTRL + H – Atrast un nomainīt. Šī MS Excel saīsne ļauj ērti un ātri atrast kādu vārdu un to nomainīt. Tā arī ir iespēja uzreiz nomainīt visus atrastos vārdus pret kādu citu, ja, piemēram, vārdos konstatējat kļūdu vai nepieciešams iepriekš rakstītos vārdus nomainīt pret kādu citu vārdu.

CTRL + K – Ievietot hipersaiti. Ātri un ērti iespējams ievietot iezīmētajam vārdam saiti uz kādu mājas lapu. Šādi linku pievienot tomēr ir ātrāk, nekā meklēt rīkjoslā nepieciešamo pogu linku ievietošanai.

CTRL + O – Atvērt kādu MS Excel failu. Šī kombinācija ļauj ātrāk Jums atvērt kādu citu izveidotu MS Excel dokumentu. Kāpēc iet garāko ceļu caur File >> Open, ja to var izdarīt ar vienkāršu kombināciju?

CTRL + P – Drukāt pašreizējo lapu. Ļoti ērts veids, kā drukāt esošo lapu.

CTRL + Z – Atsaukt pēdējo darbību. Bieži tiek pieļautas kļūdas rakstot, vai izdēšot netīšām kādu tekstu. Tas nav nekas traks. Šī kombinācija palīdzēs radušos kļūdu labot un atsauks pēdējo darbību.

CTRL + Shift + : – Ievada pašreizējo laiku. Ļoti ērti ievietot laiku, ja tas nepieciešams. Nav nepieciešams skatīties pulkstenī un ievadīt to manuāli.

CTRL + ; – Ievieto pašreizējo datumu. Identiska iepriekšējai funkcijai, tikai ar vienu kombināciju tiks ievadīts datums.

CTRL + 2 – Iezīmēto tekstu izcelt Bold (treknrakstā).

CTRL + 3 – Iezīmētajam tekstam nomaina formātu uz Italic (slīprakstu).

SHIFT + F11 – Izveido jaunu darba lapu. Praktiska kombinācija ar kuru varat izveidot jaunu darba lapu.

Rakstā aprakstītās, protams, nav vienīgās shortcuts (saīsnes), ko nodrošina MS Excel, tādu vēl ir daudz. Rakstā minētās shortcuts (saīsnes), manuprāt ikdienas lietotājam var palīdzēt ātrāk un ērtāk strādāt ar MS Excel dokumentiem. Varbūt varat komentāros padalīties, kādas saīsnes Jūs biezāk izmantojat strādājot ar MS Excel?

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 Responses

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt