Drošība

Mozilla tiešsaistes uzbrukumu dēļ pārtrauc Send pakalpojuma darbību

Mozilla iespējams neatgriezeniski slēgs savu Firefox Send service (failu sūtīšanas pakalpojumu). Šāds lēmums seko pēc situācijas, kurā konstatēts, ka pakalpojums izmantots, lai palaistu tiešsaistes uzbrukumus.

Mozilla kādā paziņojumā min, ka Firefox Send bija daudzsološs rīks šifrēto failu koplietošanai. Diemžēl, ļaunprātīgi lietotāji sākuši to izmantot, lai veiktu tiešsaistes uzbrukumus. Uzbrukumi veikti, lai apmānītu lietotājus dalīties ar sensitīvu informāciju, kā piemēram, parolēm.

Problēma tika konstatēta jau šovasar. Pēc tās atklāšanas, Mozilla apsrādināja failu pārsūtīšanas pakalpojuma darbību. Taču, nu uzņēmums izlēmis, ka to vairs nav vērts atsākt.

Pavisam nesen Mozilla atlaida ceturto daļu no uzņēmuma 1000 darbiniekim, lai mēģinātu kompensēt pandēmijas laikā sarukušos ieņēmumus no meklētājprogrammas partneriem. Bezpeļņas uzņēmums cenšas izvērsties jaunos virzienos, bet Firefox failu sūtīšanas pakalpojuma liktenis liecina, ka nav viegli izplesties ārpus pamatprodukta – Firefox interneta pārlūkprogrammas.

Divi galvenie paklpojumi, ko Mozilla turpinās sniegt, ir paredzēti, lai uzlabotu tiešsaistes privātumu. Viens no tiem ir VPN (par 5 ASV dolāriem mēnesī), bet otrs – Firefox Private Network (par 3 ASV dolāriem mēnesī).

Firefox Notes pakalpojums, kas ļāva lietotājiem sinhronizēt piezīmes vairākās ierīcēs, arī ir atcelts. Android Notes lietotne tiks apturēta novembrī, un, lai gan pārlūkprogrammas Note paplašinājums veļ paliks, Mozilla to neizstrādās, pievienojot iespēju eksportēt piezīmes.

Avots: CNET

Atbildēt

Līdzīgi raksti