Programmatūra

Pieejama jaunā iOS 15 operētājsistēma

Gandrīz nedēļu pēc Apple rudens prezentācijas, ir pieejama jaunā iOS15 operētājsistēma, kas ir pieejama ikvienam iPhone 6s un jaunākam Apple viedtālrunim.

Kopā ar iOS 15 versiju viedtālruņiem, tehnoloģiju gigants izlaida arī iPadOS 15 planšetdatoriem un watchOS 8 viedajiem pulksteņiem. Jaunā operētājsistēma ir vērsta uz produktivitātes, privātuma un savienojamības uzlabojumiem. Pēc pirmā izskata tā ir visai līdzīga iepriekšējai versijai, taču, tajā paslēptas dažādas jaunas funkcijas.

iOS 15 jaunumi

Viena no detaļām, kas saņēmusi izmaiņas ir paziņojumi. Ar jauno Focus funkciju tagad būs iespējams norādīt kādos laika periodos un kādās vietās vēlaties saņemt paziņojumus. Lai funkcija nebūtu jāiestata vairākas reizes, var izveidot pielāgotus profilus paziņojumiem, kas ļaus definēt, piemēram, darba laiku. Iestatītie paziņojumu ierobežojumi, pateicoties iCloud, tiks sinhronizēti arī citās jūsu Apple ierīcēs.

Arī FaceTime saņēmis dažus uzlabojumus. Tagad līdzīgi kā to piedāvā videokonferenču rīki, būs iespējams nosūtīt saiti ikvienam, kuru ielūgsiet uz zvanu. Funkcija darbosies arī kopā ar kādu, kam ir Windows vai Android viedtālrunis, tāpēc, ja ir nepieciešama ātra tikšanās, iespējams, ka Apple īpašniekiem tagad visai ērti būs izmantot jau tālrunī esošo FaceTime.

Arī Safari interneta pārlūkprogramma ir saņēmusi izmaiņas iOS 15. Adrešu joslu tagad var pārvietot uz leju. Lietotāja interfeiss pielāgosies tai vietnei, kuru skatīsiet. Piemēram, ja vietne, kuru lasāt, ir sarkanā krāsā, Safari pielāgojas tai pašai krāsai.

Laika ziņu lietotnē arī ir notikuši daži uzlabojumi. Lietotne saņēmusi jaunas animācijas, kas atspoguļo pašreizējos laika apstākļus, kā arī paziņojumus, ja, piemēram, tūlīt līs. Pieejamas arī kartes, kas parāda animāciju par notiekošo, kurā var sekot vētras virzienam, sniegam un lietum.

iPadOS 15 jaunumi

iPad jaunākajā atjauninājumā arī ir dažas jaunas funkcijas.  iPadOS tagad uz sākuma ekrāna var novietot un sakārtot tik daudz logrīku, cik nepieciešams. iPad arī saņems lielāku XL logrīka izmēru, kas aizsedz vienu trešdaļu no sākuma ekrāna.

Vairāku uzdevumu sadaļā tagad var viegli palaist programmas sadalītā skatā, nospiežot trīs punktus katras lietotnes augšpusē.

Dažas Apple rudens prezentācijas laikā minētās funkcijas vēl nav pieejamas, bet plānots, ka tās arī parādīsies tuvākajā laikā.

Avots: TechRadar

Attēla avots: Apple

Atbildēt

Līdzīgi raksti