Apple MI funkcijas tik drīz nesasniegs Eiropu

Apple uz laiku aptur 3 MI funkciju – Apple Intelligence, iPhone Mirroring un Shareplay – palaišanu Eiropā regulu dēļ.

Eiropas klientiem, iespējams, būs jāpagaida nedaudz ilgāk, lai varētu baudīt jaunos iPhone trikus. Tehnoloģiju gigants paziņojis, ka piebremzēs ar mākslīgā intelekta (MI) 3 funkciju palaišanu ES. Tas viss notiek pāris piņķerīgu likumu dēļ. Funkcijas ir – Apple Intelligence, iPhone Mirroring un Shareplay

Visiem jauninājumiem bija jākļūst pieejamiem ar 2024. gada iOS 18, bet ES nāksies paciesties. Apple norāda uz digitālo tirgu aktu (DMA). Tie ir Eiropā ieviesti noteikumi, kas rūpējas, lai tehnoloģiju giganti nekļūtu “pārāk” jaudīgi. DMA mērķis ir, lai uzņēmumi kā Apple draudzējas ar sāncenšiem un dalās ar saviem tehnoloģiju noslēpumiem. Tomēr ražotājs uztraucās, ka šis varētu novest pie lietotāju privātuma un drošības apdraudējuma. 

“Mums ir bažas, ka DMA sadarbības prasības varētu piespiest kompromitēt mūsu produktu integritāti,” Apple vēsta. Tieši tāpēc iepriekšminētā funkciju kopiena šogad vēl nebūs pieejama ES klientiem. 

Tomēr ES apgalvo, ka vēlas saglabāt vienlīdzību. Viņu mērķis ir nodrošināt, ka Apple un citu tehnoloģiju ražotāji seko līdzi likumam, ja vēlas darboties Eiropā. “Gatekeepers ir laipni aicināti piedāvāt savus pakalpojumus Eiropā, ja viņi pielāgojas mūsu mērķim nodrošināt godīgu sacensību.” 

Diemžēl priekš Apple šis nav mazs klupšanas akmens, jo Eiropa ir liels tirgus, kas pagājušogad ienesa gandrīz ceturto daļu globālo ienākumu. Ražotājs ļoti cer atrisināt problēmu, lai arī Eiropas klienti varētu baudīt MI, nepārkāpjot noteikumus un neriskējot ar citu datiem. 

Avots: TimesofIndia

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt