Jaunumi

Porsche iegulda horvātu elektroautomašīnu ražošanas uzņēmumā Rimac

Porsche nostiprina savas saites ar elektrisko superauto uzņēmumu Rimac, investējot aptuveni 500 miljonus ASV dolāru Horvātijas startup tipa uzņēmumā. Porsche neizpauda precīzu summu, ko tas ieguldīja uzņēmumā, izņemot to, ka tie bija “astoņi skaitļi”. Neskatoties uz visai lielo investīciju, Porsche neiegūs galvenās balss tiesības uzņēmumā.

Gadu gaitā Porsche regulāri ir iepircis jaunā sporta elektroautomašīnu startup tipa uzņēmuma Rimac akcijas. “Mēs priecājamies, ka Rimac ir ieguvis ievērojamus jaunus investorus, un esam optimistiski noskaņoti par šī aizraujošā uzņēmuma turpmāko attīstību “, stāsta Porsche AG valdes priekšsēdētāja vietnieks. Citi investori ir SoftBank Vision Fund 2 un Goldman Sachs Asset Management.

Uzņēmums Rimac tika dibināts 2009. gadā kā Mate Rimac viena cilvēka garāžā. Pēdējo gadu laikā uzņēmums ir kļuvis par visai iekārojamu zīmolu. Nav brīnums, ka tā ir noticis. Pagājušajā gadā tas izlaida Nevera, 1914 zirgspēku automašīnu ar maksimālo ātrumu 415 km / h un iespēju sasniegt 96 km/h nepilnās 2 sekundēs. Šobrīd tā tiek uzskatīta par vienu no ātrākajām elektriskajām automašīnām.

Ar jauno finansējumu Rimac 2022. gadā plāno algot 200 papildu darbiniekus un ieguldīt ražošanas jaudu paplašināšanā “liela apjoma projektiem.” Šobrīd tas ir maza apjoma ražotājs, kas ik mēnesi izlaiž salīdzinoši maz automašīnas. Uzņēmums ir noteicis 150 vienību Nevera ierobežojumu.

Avots: The Verge

Attēla avots: Rimac

Atbildēt

Līdzīgi raksti