Elektronisko sakaru nozari gaida būtiskas pārmaiņas tuvāko gadu laikā – vai 5G attaisnos nākotnes izaicinājumus?

Jaunu tehnoloģiju ienākšana tirgū, savienojamība un atvērtā interneta uzturēšana – elektronisko sakaru regulatori visā pasaulē mēģina rast risinājumus šiem un citiem izaicinājumiem.

Atzīmējot Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes (BEREC) dibināšanas 10. gadadienu un Starptautiskā Komunikāciju institūta (IIC) 50. gadadienas svinības, šā gada 25. un 26. jūnijā kinoteātrī „Splendid Palace” Rīgā norisināsies konference „Konkurējošie kontinenti: ceļā uz izcilību elektronisko sakaru jomā”.

Daudzas valstis ir izaicinājuma priekšā kā izmantot digitālās ekosistēmas sniegtās priekšrocības, vienlaikus nodrošinot ieguvumus sabiedrībai. Tiek uzskatīts, ka 5G tehnoloģijas nākotnē mainīs telekomunikāciju tirgu un biznesu. Tomēr vēl īsti nav zināms, kādus tieši uzņēmējdarbības modeļus šis koncepts radīs un ko tie prasīs nākotnē.

Konferences ievadrunu aicināts teikt Latvijas satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Ministrs uzsver, ka šī starptautiskā pasākuma gaitā būtiski ir atcerēties, ka digitālā transformācija ir
jāaplūko kā nepārtraukts process. Eiropas Elektronisko sakaru kodekss un tā pārrobežu dimensija ir nozīmīgs piemērs tam, cik svarīga ir un būs kopīga reģionālā un globālā sadarbība.

Līdztekus citiem kopīgiem uzdevumiem būtiski ir piesaistīt tādas investīcijas, kas palīdzētu sasniegt gigabitu sabiedrības mērķus un saglabātu vienotu izpratni par tīkla neitralitāti. BEREC un valstu regulatoriem šajā procesā ir nozīmīga loma, un tā ir augstu jānovērtē”, uzsver Tālis Linkaits.

BEREC vadītājs Džeremijs Godfrijs (Jeremy Godfrey) ir pārliecināts, ka konference tās dalībniekiem dos unikālu iespēju dalīties ar atziņām, uzskatiem un pieredzi par reglamentējošās politikas jautājumiem un regulējumiem ar citiem augsta līmeņa kolēģiem no dažādām pasaules valstīm.

Manuprāt, viens no svarīgākajiem iemesliem piedalīties šajā konferencē ir plašās saskarsmes iespējas ar Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Amerikas augstākā līmeņa regulatoriem. Šis sarīkojums ir unikāla iespēja gūt pasaules līmeņa izpratni par dažādām pieejām, kas tiek pielietotas, lai nodrošinātu konkurētspējīgu telesakaru nozari dažādos reģionos”, uzskata Džeremijs Godfrijs

Tehnoloģisko pārmaiņu laikā BEREC un ICC aicina dalīties ar labo praksi un risināt izaicinājumus 5G izstrādē un ieviešanā, mākslīgā intelekta, blokķēdes un jauno tehnoloģiju izstrādē, platformu regulēšanā.

Aicinām visus telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju nozares pārstāvjus izmantot šo unikālo iespēju piedalīties, tikties, dalīties ar savu un uzklausīt citu valstu pieredzes starptautiskajā konferencē Rīgā.

Dalība konferencē ir bez maksas.

Lai pieteiktu savu dalību, lūdzam reģistrēties, izmantojot saiti https://www.iicom.org/events/telecommunications-and-media-forum/item/tmf-riga-2019-registration.

Reģistrācija ir atvērta līdz 18. jūnijam (ieskaitot). Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc rīkotāji aicina neatlikt dalības pieteikuma iesniegšanu.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Diezgan daudz no dažādiem avotiem ir dzirdēts par 5G negatīvo ietekmi uz cilvēka veselību, ko par to visu saka lielās telefonu kompānijas? It kā nevajadzētu būt tā ka, visas ar 5G saistītās kompānijas neko par to nesaka.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt