Huawei šodien tiesā iesniedza lūgumu par nolēmuma kopsavilkuma saņemšanu, lai apstrīdētu 2019. gada likuma 889. panta konstitucionalitāti. Huawei tāpat aicināja ASV valdību apturēt sankciju kampaņu pret Huawei, jo tā nenodrošinās kiberdrošību.
“Huawei ierīču aizliegšana, izmantojot kiberdrošību kā attaisnojumu, nepadarīs tīklus drošākus. ASV rada nepatiesu drošības sajūtu un novērš uzmanību no reālajām problēmām, ar kurām mēs saskaramies,” pauž Huawei izpilddirektors juridiskajos jautājumos Liupins Suns (Song Liuping). Viņš papildina: „ASV politiķi izmanto visas tautas spēku, lai uzbruktu privātam uzņēmumam. Turklāt ASV valdība nav sniegusi nekādus pierādījumus, kas apstiprinātu Huawei drošības draudus. Tās ir tikai spekulācijas.”
Savā sūdzībā Huawei apgalvo, ka likuma 889. pants ne tikai aizliedz ASV valdības aģentūrām iegādāties Huawei aprīkojumu un pakalpojumus, bet arī liedz tām slēgt līgumus vai sniegt dotācijas vai aizdevumus tām trešajām pusēm, kas iegādājas Huawei aprīkojumu vai pakalpojumus – pat, ja tām nav tiešas saistības ar ASV valdību.
Liupins tāpat komentēja arī ASV Tirdzniecības departamenta nesenās darbības: “Tas rada bīstamu situāciju. Šodien tās ir telekomunikāciju kompānijas un Huawei, bet rīt tas pats varētu
notikt ar katru nozari, katru uzņēmumu, katru patērētāju.”
„Huawei ir pārliecināts par ASV tiesu sistēmas neatkarību un integritāti. Mēs ceram, ka tiesa labos šo likumu,” papildināja Liupins.
Huawei vadošais advokāts šajā lietā Glens Nagers sacīja, ka likuma 889. pants ir pretrunā ar Amerikas Savienoto Valstu konstitūciju likumprojektu un, ņemot vērā, ka nav konkrētu faktu, šī
lieta ir parasts “tiesību jautājums”.
Huawei uzskata, ka ASV centieni viņus apspiest nepadarīs tīklus drošākus un sagaida, ka ASV valdība pieņems godīgas un efektīvas izvēles, lai uzlabotu kiberdrošību ikvienam.
Saskaņā ar tiesas rīkojuma grafiku, tiesas sēde noteikta 19. septembrī.