Kaspersky Lab padomi, kā ceļojumā uziet slēptas izspiegošanas kameras

Slepenu kameru izmantošana, lai izspiegotu viesus īrētās naktsmītnēs, ir pēdējā laika sensācija medijos, bet drošības nozarei šāda taktika nav nekas jauns. Novērošanas ierīces var izmantot, arī lai vērstos pret ceļojošiem komersantiem, politiķiem, aktīvistiem un žurnālistiem.

Lai palīdzētu visiem ceļotājiem palikt drošībā, kad esat tālu no mājām, Kaspersky Lab drošības pētnieki ir izveidojuši sarakstu ar galvenajiem digitālo ierīču un informācijas drošības ieteikumiem, ko var īstenot ar vienkāršiem paņēmieniem un pieticīgu, viegli pieejamu komplektu.

Aprīlī kāda ģimene pamanīja, ka, izmantojot viņu Īrijā noīrētās kotedžas dzīvojamās istabas dūmu signalizācijā paslēptu kameru, notiek viņu darbību tiešraides straumēšana. Šis ir viens no pēdējā laika šādas rīcības piemēriem. Šķiet, ka slepena novērošana ir augošs risks, ar ko saskaras ceļotāji. Citi riski ietver uzbrukumus digitālajām ierīcēm, piemēram, klēpjdatoriem un
tālruņiem, un tajās saglabātajai informācijai. Kaspersky Lab drošības pētnieki ir izmantojuši savu pieredzi, lai iepazīstinātu ar ceļojumu risku sarakstu un parādītu, kā lietotāji paši var tos
prasmīgi un vienkārši novērst.

Piemēram, lai pārliecinātos, ka viesnīcas numurā vai noīrētā dzīvoklī nav slēptu kameru vai mikrofonu, kas gaida iespēju jūs noklausīties, pētnieki iesaka ņemt līdzi ceļojumā mazu rīku (viegli pieejams internetā), kurā ir apvienots radiofrekvenču skeneris, kā arī gaismas diodes un sarkans stikls.

Šis rīks ļaus atrast visus avotus, kas izstaro elektromagnētiskos viļņus (to dara vairums bezvadu noklausīšanās ierīču un kameru), un meklēt slēptās kameras. Kameras objektīvs atstaro gaismu ievērojami labāk nekā citas virsmas, tāpēc, ja pavēršat diožu gaismu pret kaut ko, kas izskatās pēc kameras, un skatāties uz to caur sarkanu stiklu, jūs redzēsit spilgti sarkanu punktu.

Lai pamanītu kameras, kas izmanto infrasarkano apgaismojumu, varat likt lietā arī mobilo tālruni, jo mobilo tālruņu kameras spēj konstatēt infrasarkano starojumu. Tomēr ņemiet vērā, ka dažu tālruņu, piemēram, iPhone, infrasarkano staru filtrs ir pārāk stiprs, lai veiktu šo stiķi. Lai jūs neuztvertu slēpti mikrofoni ar vadiem, jums tikai ir jārada kāds traucējošs fona troksnis.
Gandrīz visus ierakstus sabojā no krāna tekoša ūdens vai citas skaņas, ko var viegli atskaņot, izmantojot Noisli un tamlīdzīgus pakalpojumus.

«Mēs, drošības pētnieki, daudz ceļojam un vienmēr apzināmies iespējamos drošības apdraudējumus. Sensacionālās ziņas par maksas viesu izspiegošanu liecina, ka slepena novērošana ne tikai ir skatāma filmās, bet arī notiek īstenībā. Lai paliktu drošībā, nav vajadzīgas augstās tehnoloģijas un dārgi pretpasākumi — vienkāršs komplekts un veselais saprāts jums palīdzēs nodrošināt digitālo iekārtu un informācijas drošību, un jūs varēsit brīvi baudīt atvaļinājumu,» sacīja Kaspersky Lab drošības pētnieks Marko Preiss.

Lūk, citi galvenie pētnieku praktiskie ieteikumi.

  • Nekad un nekur neatstājiet bez uzraudzības savas mantas, tostarp ierīces. Kad izejat no viesnīcas numura, ņemiet visas iekārtas līdzi.
  • Nodrošiniet, lai jūsu komplekts ir aizsargāts ar paroli un tajā saglabātā informācija ir šifrēta. Ierīces ar jaunākajām Android versijām un iOS ierīces, kas ir aizsargātas ar ieejas kodu, tiek šifrētas automātiski. Noklikšķiniet šeit, lai uzzinātu, kā Windows ieslēgt pilnu diska šifrēšanu, kas pazīstama ar nosaukumu BitLocker. Un šeit, lai uzzinātu, kā macOS ieslēgt to pašu — FileVault.
  • Izvairieties no nedroša Wi-Fi izmantošanas, lietojot peli ar vadu un klēpjdatorā iebūvēto tastatūru.
  • Uzziniet, kā noteikt, vai spogulis no otras puses ir caurspīdīgs. Īstenībā tie ir reti sastopami, tomēr pastāv. Pielieciet pirkstu pie spoguļa virsmas. Ja starp pirkstu un tā atspulgu ir atstarpe, tas ir parasts spogulis. Ja atstarpes nav, tas var būt caurspīdīgs spogulis. Tikai neaizmirstiet, ka šāda veida spoguļi atrodas, piemēram, automobiļos.

Sāciet izmantot kādu virtuālā privātā tīkla pakalpojumu, piemēram, Kaspersky Secure Connection, lai šifrētu visu nosūtīto un saņemto datu plūsmu nepārtraukti vai tikai tad, kad drošība
ir īpaši svarīga. Piemēram, ja esat spiests izveidot savienojumu ar nedrošu Wi-Fi tīklu, kad uzturaties viesnīcā vai īrējat dzīvokli.

Plašāka informācija par galvenajiem drošības padomiem ceļojumos atrodas vietnē Kaspersky Daily.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt