Google padara Android drošības atjauninājumus obligātus

Lielākā daļa Android telefonu saņem atjauninājumus, bet parasti tikai uz neilgu laiku. Šī ātrā atjauninājumu beigšanās ir problēma pat dārgiem un populāriem telefoniem, kuri drīz vien paliek ar veciem ielāpiem, kuri nevar pasargāt pret jaunākajiem draudiem. Tāpēc Google ievieš jaunu Android licencēšanas līgumu OEM ražotājiem, tajā būs noteikti drošības atjauninājumi noteiktām ierīcēm.
2 gadu garumā

Jaunajā līgumā, kuru ieguva Verge, Android ierīču ražotājiem ir prasīti vismaz 4 drošības ielāpi telefoniem pirmajā pārdošanas gadā. Ir prasīti arī drošības atjauninājumi nākamajā gadā, bet nav noteikts daudzums.

Jaunie noteikumi attieksies tikai uz modeļiem, kuru tirdzniecība sāksies pēc 2019. gada 31. janvāra. Šie noteikumi nav paredzēti visām ierīcēm, bet tikai populārajām. Google telefonu vai planšeti uzskata par populāru, kad tiek sasniegtas 100 000 pārdotas ierīces. Google šādus atjauninājumus sāka uzspiest jau vasarā, un 75% no katra ražotāja populārajiem telefoniem saņēma šādus atjauninājumus. Nākamajā gadā tas notiks ar visiem telefoniem.

Uzņēmumi nedrīkst arī izlaist māņu ielāpus, kas patiesībā nedara neko noderīgu. Ielāpos jābūt labojumiem visām kļūdām, kas tikušas atrastas pirms ielāpa pabeigšanas dienas. Ielāpi arī nedrīkst būt vecāki par 90 dienām. Pirmajā gadā tas garantē atjauninājumus katrus 3 mēnešus. Arī otrajā gadā lietotājiem vajadzētu saņemt diezgan daudz atjauninājumu.

Drošības ielāpu versiju var apskatīties sistēmas iestatījumos, funkciju Google ievietoja pēc Stagefright ievainojamības identificēšanas pirms dažiem gadiem. Daudzām ierīcēm ielāpa datuma teksts ir arī links, kuru uzklikšķinot atveras oficiālā Android ielāpu aprakstu mājaslapa.

Drošības atjauninājumi notiek atsevišķi no sistēmas atjauninājumiem, kuri vēl joprojām būs reti, pat pēc Project Treble izvietošanas Android Oreo. Jaunas Android sistēmas izstrāde aizņem vairāk laika nekā drošības ielāpu izstrāde noteiktai versijai. Google nodrošina vadlīnijas sistēmu atjauninājumiem, bet neko tik striktu. Iegūt jaunas funkcijas telefonam ir patīkami, bet drošība tomēr ir svarīgāka.

Avots: extremetech.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt