Faktori, kas palīdzēs izvēlēties labākās riepas ziemai

Pienākot aukstajam laikam, autovadītāji sāk domāt par jaunu ziemas riepu iegādi. Gan riepu ražotāju, gan modeļu klāsts ir tik daudzveidīgs, ka uzreiz atrast pareizo variantu var nebūt nemaz tik vienkārši.

Vai iepriekšējā gada riepas vēl derīgas?

Lai pārliecinātos, vai iepriekšējās ziemas sezonas riepas vēl derīgas, vai tomēr laiks iegādāties jaunas, jāveic riepu pārbaude. Pārbaudiet protektora dziļumu – tam jābūt vismaz 4 mm. Tāpat pārliecinieties, ka riepas ir pareizi uzglabātas – tās jāuzglabā uz sāna. Tāpat jāņem vērā, ka arī riepām ir derīguma termiņš – parasti riepas kalpo 5-6 gadus, pēc tam tās zaudē savu kvalitāti. Turklāt tas notiek arī tad, ja riepas ilgu laiku stāvējušas garāžā vai noliktavā un nav lietotas.

Ja pienācis laiks jaunu riepu iegādei, lūk, daži būtiskākie faktori, kas palīdzēs piemeklēt labākās ziemas riepas savam auto.

Kvalitāte

Liela nozīme ir riepu kvalitātei, jo tā ietekmē Jūsu un arī citu satiksmes dalībnieku drošību uz ceļa. Viens no labākajiem risinājumiem ir izvēlēties pasaulē atzītu ražotāju izstrādājumus, kas ieguvuši atzinīgus novērtējumus arī neatkarīgajos riepu testos. Ja budžets ir ierobežotāks, var izvēlēties riepas no vadošo ražotāju meitas uzņēmumiem – arī tās izceļas ar augstu kvalitāti, bet to cena ir maciņam draudzīgāka.

Braukšanas ieradumi

Jāizvērtē savi braukšanas ieradumi, jo dažādas riepas piemērotas atšķirīgiem ceļa segumiem. Piemēram, cietākas riepas bez radzēm vairāk piemērotas tīrītiem pilsētas ceļiem, savukārt uz seguma, ko klāj sniegs un ledus, labāku sniegumu rādīs mīkstāka materiāla riepas.

Ziemas riepas ar radzēm īpaši paredzētas braukšanai ekstremālos apstākļos – piemēram, pa piesnigušiem un apledojušiem lauku ceļiem. Ja ziemas periodā ar auto braucat maz un reti, varat izvēlēties vissezonas riepas, kas, lai arī nebūs līdzvērtīgas ziemas riepām, tomēr labos laikapstākļos ar savu uzdevumu tiks galā labi.

Automašīnas tips, marka un modelis

Svarīgi izvēlēties riepas, kas atbilst konkrētajai automašīnai, jo sporta automašīnām, džipiem un vieglajiem auto nepieciešamas atšķirīgu modeļu riepas. Ja nezināt, kādas riepas ziemai Jums vajadzīgas, atbildi uz šo jautājumu Jums noteikti sniegs labs riepu serviss.

Ieskatieties mmkserviss.lv un izvēlieties labākās riepas savam auto!

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt