Programmatūra

Safari, iespējams, uzlabos savu tumšo režīmu

Safari interneta pārlūkprogrammas lietotāji, iespējams, drīz varēs izmantot tumšo režīmu tikai izvēlētās tīmekļa vietnēs. Pamatojoties uz atsaucēm, ko ievēroja 9to5Mac, kas atrodamas atvērtā pirmkoda WebKit kodā, izskatās, ka Apple, strādā pie funkcijas, kas ieviesīs tumšo režīmu atsevišķām tīmekļa vietnēm. WebKit nodrošina visas iOS interneta pārlūkprogrammas.

Kopš Apple ar iOS 13 ieviesa iPhone un iPad tumšo režīmu, izstrādātāji ir atjauninājuši lietotņu interfeisus, lai tie atbilstu sistēmas iestatījumam vai ļautu lietotājiem to ignorēt. Dažkārt lietotāji vēlas konkrētas lietotnes vai interneta vietnes skatīties pretējā režīmā, kāds norādīts visas sistēmas iestatījumos. Jaunā iespēja, ļaus lietotājiem vienmēr skatīt noteiktas vietnes tumšajā režīmā, pat ja visai sistēmai ir iestatīts gaišais režīms.

Papildus jaunajai funkcijai, Apple izstrādā vēl vienu funkciju, kas palīdzēs bloķēt uznirstošu informāciju konkrētās Safari tīmekļa vietnēs. Parasti uznirstošie informācijas logi ir jānoraida, nospiežot kādu izvēles pogu un var būt visai līdzīgi sistēmas brīdinājumiem. Apple arī strādā pie funkcijas, kas palīdzēs pārvaldīt sīkfailu piekrišanas procesu, ko izmanto daudzas tīmekļa vietnes, ziņo MacRumors.

Jaunās WebKit funkcijas ir apzīmētas ar “TBA” vai kā tādas par kurām “vēl tiks paziņots”. Šobrīd nav skaidrs, vai tās būs pieejamas lietošanai Safari, līdz ar iOS 15 un macOS 12 atjauninājumiem, vai nedaudz vēlāk, kad tiks izlaistas jaunās operētājsistēmas versijas.

Avots: Gadgets360

Atbildēt

Līdzīgi raksti